Investor připravuje žalobu na CD Projekt

21. prosinec 2020 12:28 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (4)

CD Projekt Red nyní řeší problémy spojené s vracením peněz hráčům, kteří nejsou spokojeni s Cyberpunkem, což se děje především v případě verzí na původní konzole Xbox One a PlayStation 4. Vzpomenout můžeme na sever OpenCritic, který polské studio obvinil z toho, že před hráči záměrně skrývalo skutečný technický stav. Celá kauza by navíc mohla mít poměrně nepříjemnou dohru.

Společnost by totiž mohla čelit žalobě. Tu chce podat varšavský právník Mikołaj Orzechowski, který je dle vlastních slov zároveň jedním z investorů studia. CD Projekt Red podle něj o hře podával klamavé informace, aby si zajistil vyšší zisk. Orzechowski zároveň vyzval všechny další zájemce, aby se k němu v žalobě připojili.

Studio se rozhodlo, že hráčům neukáže, jak se RPG hýbe na původních konzolích, prezentovalo pouze verze pro Xbox One X, PlayStation 4 Pro a jejich nástupce, tedy Xbox Series a PlayStation 5. V rozhovoru s investory se vedení nechalo slyšet, že na původních kozolích hra běží „překvapivě dobře“, což si mnozí vyložili jako prachsprostou lež.

Ne neupřímnou komunikaci s hráči a investory tak studio může doplatit, pokud by tedy soudy uznaly, že skutečně šlo o klamavou reklamu. CD Projekt Red se bude muset hodně snažit, aby si poskvrněnou reputaci vylepšil.

Zdroj: Gaming Bolt, New York Times

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876282
Lucka napsal 22. 12. 2020 v 11.17

Njn, je to takový "polský"

Nahlásit nevhodný obsah

20875576
Smaug. napsal 21. 12. 2020 v 17.14

Ocelotr NN: Vstup na burzu je loterie. Může to vydělat obrovské peníze pro rozvoj a financování probíhajících projektů (Tesla Motors, ale i ten CD Projekt, který by nemohl žít tak dlouho jen ze zisků třetího Zaklínače), ale když se něco podělá, může to vzít pěkně rychlý obrat.
Nic naplat, manažeři CD Projektu nejspíš opravdu lhali jak hráčům tak investorům. Kdyby investorům ukázali minutové dotahování textur na PS4/XBOne a požádali o trpělivost, dostanou za uši, nejspíš někoho vyhodí, ale průšvih nebude celkově tak hrozný. Tohle je evidentně vina managementu. Když se tam dostanou lidi, kterým víc záleží na vlastním teplém místečku než na firmě,kterou řídí, tak to často dopadne takhle. Bohužel nejsou žalovaní ti manažeři, ale firma.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 21. 12. 2020 v 13.00

Křišťálová koule:
CD PROJEKT udělal největší chybu svého života a vstoupil na burzu.
Investor mu půjčil peníze (neboli investoval) X 1000 byla tato investice obchodována na burze s vidinou zisku, což nutilo CD PROJEKT splnit DEADLINE vánoce 2020 jelikož hodnota akcií rostla do závratných výšin s tím jak stoupali předobjednávky a očekávání hráčů, namísto toho, aby CD PROJEKT vydal hru za svý (tak jako Zaklínače, maj GOG do prčic) a WHEN ITS DONE ITS DONE. NYNÍ TENTO INVESTOR žaluje CD PROJEKT za to, že svojí investicí a smlouvou (jejíž podrobnosti neznáme ale lze je předpokládat) nutil CDPROJEKT vydat hru do vánoc 2020, jinak by nezískal GAZILIÓN, ale jenom ZILIÓN.

!ON svůj GAZILIÓN dostal, ale teď chce zničit CD PROJEKT a vytlouct z toho víc!

Jediný kdo může CD PROJEKT v této chvíli od katastrofy ZACHRÁNIT jsou hráči, jakkoliv je to nespravedlivé.

CD PROJEKT udělal botu s burzou a my teď musíme říct:
JE TO OK, CHYBY SE STÁVAJ, POČKÁME NA OPRAVNÉ PATCHE KLIDNĚ ROK. Čili nebudeme žádat refund. Pokud se překoná toto období nespokojenosti zákazníků (kteří CYBERPUNK zaplatili vlastně) a CD PROJEKT přežije žalobu, máme šanci na to co jsme si objednali a šanci na to, že od CD PROJEKTu ještě uvidíme nějakou hru.

Jinak GAME OVER, MAN, GAME OVER. MAN/WOMAN/TRILOGY.

Oni porušili svůj vlastní postup.

1. Vydat hru na PC s nehoráznými požadavky. PC komunita to přežije navíc to boostuje výrobce HW.

2. Za rok vydat hru na současné konzole (PS5, XSX). PC komunita říká že SHADER2141654 je hnus a nemohli by to hrát.

3. Během následujících dvou let vybrat studia jež udělají důstojnou konverzi pro konzole minulé generace.

4. Rok naté: Nintendo Switch

Editováno: 21. 12. 2020 v 13.14

Nahlásit nevhodný obsah

20875703
Gameover napsal 21. 12. 2020 v 12.37

Prosím o další kvalitní zprávy z 4chanu, díky.

Nahlásit nevhodný obsah