Update remaku Mafie přináší Noir režim

8. říjen 2020 10:26 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (8)

O remaku první Mafie už bylo řečeno mnohé. Nějaké nedostatky by se ve hře určitě našly, i tak si ale v naší recenzi odnesla velmi slušné hodnocení. Autoři si zpětnou vazbu od hráčů vzali k srdci a zapracovali na aktualizaci, která vedle drobných úprav přináší také nové prvky.

Tím nejvýraznějším je patrně režim Noir. Samotný název napovídá, že jde o klasický černobílý filtr, s nímž je možné nasát odlišnou atmosféru, ať už se jedná o bezcílné projížďky městem, nebo plnění příběhových misí. Filtr se samozřejmě vztahuje i na cutscény, lze ho kdykoliv zapnout v nastavení. Mafia rozhodně není první hrou, která podobnou možnost v posledních letech nabídla. Naposledy se objevila v Ghost of Tsushima, vzpomenout můžeme také na detektivku L.A. Noire.

Autoři přislíbili i nový obsah v režimu Volná jízda, v tomto případě jsou už ale na slovo skoupí. Jízda je totiž do jisté míry spojená s objevováním ukrytých tajemství města Lost Heaven, ani v případě novinek nechtějí vývojáři kazit překvapení.

Mezi vítané změny jistě patří možnost upravit si HUD. Je tedy možné zapnout či vypnout ukazatel hlavního cíle a označení nepřátel na minimapě (v rámci všech obtížností). Navigační systémy, jako je minimapa a rohové značky, lze také schovat. V menu se zároveň dá aktivovat speciální režim, s nímž dojde ke skrytí všech prvků HUD, tedy minimapy, tachometru i navigačních textů.

Co se oprav týče, byl vyřešen problém s plněním volitelných misí Lucase Bertoneho, kvůli němuž se v garáži neobjevovaly správné automobily. Vývojáři také opravili chybu v misi Kněz, která znemožňovala spuštění speciální animace a vyřešili i černé obrazovky, jež se objevovaly místo cutscén.

Snaha o dodatečné opravy je bezesporu sympatická. Autoři navíc vyzývají hráče k reportování dalších problémů, což mohou udělat na této stránce. Mafia: Definitive Edition je k dispozici na platformách PC, PlayStation 4 a Xbox One.

Zdroj: Oficiální stránky

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20838584
RomanK47 napsal 8. 10. 2020 v 20.41

Tak musím říct, že závody i taxikaření jsou super. Crazy Horse i motorky na okruhu paráda. Jezdit si v nočním Lost Heaven a taxikařit taky moc pěkný, hlavně když jde vypnout ukazatele, takže se člověk musí zase podívat do mapky
a naplánovat trasu - po nahraných skoro 30 hodinách se už ve městě orientuji snad líp než ve svým reálným.

Nahlásit nevhodný obsah

20922326
qwe5 napsal 8. 10. 2020 v 17.52

Cimba4: Já to hrál na PC a tam pomoc míření nic nedělala a i s myší byl problém tu věž trefit díky tomu, jak zběsile sebou dodávka hází a do toho se hýbe i obrněnec.

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 8. 10. 2020 v 15.38

qwe5: no ja jsem klasickou nechal stále . Ale v tom obrněnci jsem měl taky problém. Až potom v nastavení jsem si všimnul pomoc při míření . Tak už to byla pohoda. Na tom analogu to byla katastrofa to sestřelit

Nahlásit nevhodný obsah

20922326
qwe5 napsal 8. 10. 2020 v 13.21

Cimba4: Taky jsem si to pustil na klasik, ale na závod jsem to musel stáhnout a to jsem s tím původním neměl problém a na některé zbytečně akční honičko přestřelky, kde to Ai nepřátel dohání počty a skripty. Už úvodní hončka z jedničky byla daleko lepší, kdy člověk měl za sebou sice jen jedno auto, ale musel ho setřást sám. Tady se auto respawnují a člověk musí projet naskriptovaným úsekem, kde se vysekají a těhle zbytečně nafouknutých honiček je v remaku fůra a vrchol byl obrněný vůz, kdy jsem nemohl zničit věž a musel jsem googlit, jestli tam nění nějaký fígl a není, jen to opakovat do zblbuntí dokud se to náhodou nepodaří.

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 8. 10. 2020 v 13.09

Kvůli těm rohovým značkám co ukazuji směr , jsem musel hrát hru na klasickou obtížnost protože až na tuhle obtížnost zmizeli . Čekal jsem ze to bude hodně těžký , ale dalo se to úplně v pohodě.

Nahlásit nevhodný obsah

20909928
Gh61 napsal 8. 10. 2020 v 13.08

Bohužel přidali také minimálně 1 chybu, na kterou jsem narazil.
Když nyní dáte ve hře pauzu, tak zvuk jede dál - týká se jak dialogů při cestě na nějakou misi tak i cutscén, kdy se vlastně sice kousne obraz, ale zvuk jede dál a pokud hru odpauzujete cutscéna naváže tam, kde aktuálně je zvuk.
Docela otravné.

Nahlásit nevhodný obsah

20922326
qwe5 napsal 8. 10. 2020 v 12.29

Uvítal bych větší nosnost munice - když už brali mechanku ze 3, tak tam jde alespoň upgradovat, ale tady jsou 3 zásobníky do pistole fakt málo.

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 8. 10. 2020 v 12.19

YEAH, vyřaďme barvy, upravme jas a kontrast a považujme to za FEATURE.
K smíchu, stejně jako KUROSAWA MODE v GHOSTS OF TSUSIMA.

Víte co, včera jsem si udělal NOIR režim v emulaci GOD OF WAR II, stáhnul jsem barvy na televizi na 0. Voilá.

Nahlásit nevhodný obsah