Capcom zvažuje RE Village i na PS4 a XO

26. září 2020 11:30 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (2)

Nejnovější zpráva vývojářského týmu Resident Evil Village poukazuje na skutečnost, že by dosud ryze next-gen a PC titul mohl nakonec zamířit i na aktuální generaci konzolí. O informaci se na Tokyo Game Show 2020 podělil producent hry Tsujoši Kanda.

Ve svém krátkém vyjádření Kanda prohlásil, že Capcom momentálně verze pro PS4 i Xbox One bedlivě zkoumá, přičemž dodal, že tým vyvine maximální možné úsilí, aby se tato možnost nakonec zhmotnila i ve skutečnost.

"Ačkoli je pravda, že vývoj Resident Evil Village probíhal a stále probíhá primárně na další generaci konzolí a PC, současně platí, že zkoumáme i možnost jeho vydání na Xbox One a PS4. Navzdory tomuto tvrzení, však prozatím nemůžeme definitivně slíbit, že se tak opravdu i stane. Nehledě na konečný výsledek však uděláme maximum pro to, abychom naši vizi survival hororu přenesli i na současnou generaci konzolí."

Svým nynějším prohlášením tak Kanda nepřímo navázal na nedávné spekulace insidera Dusk Golema, též známého jako AestheticGamera. Ten se v průběhu tohoto týdne skrze Twitter vyslovil, že si je na základě důvěryhodných zdrojů zcela jistý, že se hra ve výsledku zařadí do kategorie cross-gen titulů. Tuto spekulaci též doplnil o zprávu, že by hra měla dorazit v první polovině následujícího roku.

Mezi další informace, které tým prostřednictvím TGS 2020 sdělil, patří též zpráva, že se Village ve srovnání se sedmým dílem více zaměří na exploraci prostředí, rozsáhlejší lokace a vyšší míru volnosti. Dodatečně došlo i na opakované zmínění faktu, že příběh Village naváže na osudy hrdiny sedmého dílu, přičemž výraznou změnou má být nově vyšší míra komplexity, kterou děj nabídne.

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20850053
Karlositoo napsal 26. 9. 2020 v 19.03

zcela logicke rozhodnuti...

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 26. 9. 2020 v 13.43

Jenom to ne...

Nahlásit nevhodný obsah