Halo 3 po 13 letech vychází na PC

14. červenec 2020 11:43 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Dnešek představuje z hlediska značky Halo a hraní na PC velký milník. Po neuvěřitelných 13 letech totiž populární třetí díl dorazil i na počítače. A to v rámci postupně uvolňovaného balíčku Master Chief Collection.

V roce 2007 způsobilo Halo 3 vycházející na Xbox 360 pořádný poprask. První regulérní pokračování série pro tehdy aktuální konzoli uchvátilo fanoušky novými možnostmi, povedeným příběhem i tradičně fantastickým multiplayerem. Po zpožděném vydání PC verze Halo: Combat Evolved a zpackaném/kontroverzním rozhodnutí udělat z Halo 2 důvod ke koupi systému Windows Vista ale přišel zvrat. Halo 3 (a všechna další Halo až do současnosti) počítačoví hráči nedostali.

Situace se změnila až v posledních letech, kdy s vydáním Master Chief Collection postupně první čtyři díly včetně spin-offů Reach a ODST přicházejí i na platformu Windows. 

Třetí díl přichází na PC s řadou vylepšení. Vedle těch logických, jako je podpora vyšších rozlišení, ostřejších textur a obecně vypiplanějšího vzhledu, se jedná například o nový systém customizace částečně převzatý z Halo: Reach. Samozřejmě nechybí ani populární Forge s možností přizpůsobovat si na míru jednotlivé multiplayerové mapy.

Halo 3 je dostupné v Microsoft Store i na Steamu jako samostatná hra, jako součást Master Chief Collection a zároveň i v rámci služby Xbox Game Pass. V našem časovém pásmu by měla být hra odemčena zhruba v sedm hodin večer.

Zdroj: Microsoft

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878831
michalnezval napsal 14. 7. 2020 v 14.43

Hm,paráda...teď už jim na to seru

Nahlásit nevhodný obsah

20925186
Strejda Demon napsal 14. 7. 2020 v 14.15

užívejte PC bros))

Nahlásit nevhodný obsah