EA zřejmě chystá remaster Mass Effectu

7. květen 2020 14:57 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Setkání vedení společnosti EA s investory přineslo celou řadu odhalení, spekulací a výhledů do budoucna. S jistotou víme, že studia plánují do konce roku vydat celkem 14 titulů, část z nich ale zůstává záhadou. Jedním z plánovaných projektů by měl být HD remake staršího titulu, a zřejmě se bude jednat o sci-fi RPG Mass Effect.

Alespoň to tvrdí Jeff Grubb ze serveru Venture Beat (který se v poslední době blýskl interními informacemi o plánech Nintenda). Na konci svého článku shrnujícího dosud známé informace jakoby mimochodem dodal: „Oh, a ten HD remaster hry od EA je trilogie Mass Effect. Jenom nečekejte, že vyjde na Switchi, alespoň ne hned.”

Celé tvrzení není nijak podloženo a je jej tudíž nutné brát s rezervou, právě Mass Effect ale patří k sériím, u kterých působí remaster jako logický krok. 

Značka Mass Effect studia BioWare se zrodila v roce 2007 s prvním dílem, který rychle získal přízeň velmi oddané komunity. Ještě povedenější druhý díl spatřil světlo světa v roce 2010 a původní trilogii uzavřelo pokračování o dva roky později. Tvůrci se na úspěch snažili navázat v roce 2017 novým příběhem s podtitulem Andromeda, ten ale hráče příliš nepotěšil.

Zdroj: Venture Beat

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877091
Tombaniero napsal 7. 5. 2020 v 21.08

Souhlas, dvojka a trojka to fakt nepotrebujou. Remaster jednicky by daval smysl, kdyby komplet prekopali strelbu, pouzivani schopnosti a pridali funkcni kryci system (jestli se vubec da rict, ze tam nejakej kryci system je). To by ale museli zasahnout do level designu, a to u tak velky hry trochu pochybuju, ze se jim bude chtit. Jestli jen zvysi rozliseni textur a pridaj lepsi sviceni, tak si to muzou nechat.

Nahlásit nevhodný obsah

20922459
Siebenburgen napsal 7. 5. 2020 v 18.03

Zrovna mám celou trilogii rozehranou a dle mého ani druhý a třetí díl remaster nepotřebují. Jednička, to už je jiná káva. Asi před týdnem jsem ji dohrál a musím říct, že v dnešní době ne, že by byla nehratelná ale ty mechanismy jsou oproti druhému a třetímu dílu dost zastaralé.

Každopádně, jestli nějaký ten remaster bude, asi si to projdu znova celé.

Nahlásit nevhodný obsah