Ubisoft ukončil DLC podporu Rocksmith

6. duben 2020 14:58 / Tadeáš Pepř / Novinky / Diskuze (2)

Překvapivě populární kytarová hra Rocksmith po neuvěřitelných 383 týdnech pravidelných balíčků nových skladem ulehá k odpočinku. Tedy, jen částečně, Ubisoft totiž pořád slibuje další aktualizovaný obsah a neustálou podporu. Od roku 2011 tak v knihovně hry autoři nashromáždili více než 1500 podporovaných skladeb z rozpětí sedmi dekád a tří století.

Ve středu vydané hity švédské death metalové kapely Opeth uzavírají jednu dlouhou kapitolu herně-hudební historie .

Rocksmith vyšel v roce 2011 na Xbox 360, PS3, o rok později i na PC. V roce 2014 se pak dočkal vylepšeného pokračování, které v remasterované edici dorazilo i na současné konzole. Od konkurenčních sérií Guitar Hero nebo Rock Band, které fungovaly spíše jako rytmické hry se speciálními pestrobarevnými periferiemi, se odlišoval tím, že mohl částečně suplovat učitele hry na kytaru a přímo nutil k zapojení vlastního, skutečného nástroje. I proto si u hráčů a kritiků vysloužil velmi vysoká hodnocení a dlouhotrvající přízeň.

Zodpovědný tým se v současnosti, kromě podpory běžící hry, soustředí i na nový, zatím tajemný projekt. Oznámil to právě v souvislosti s nutným koncem obsahové podpory původní hry. Zatím o něm nevíme zhola nic, rozloučení v oficiální zprávě ale naznačuje, že by se opět mohlo jednat o hru zaměřenou na hudbu. V současnosti by tak novinka příliš tvrdou konkurenci neměla. Poslední díly Guitar Hero (Live) a Rock Band (4) vyšly v roce 2015 a především v případě Guitar Hero Live nešlo o žádný prodejní ani kritický trhák.

Zdroj: Ubisoft

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20879501
Tadeáš Pepř napsal 7. 4. 2020 v 11.30

TomKQT: Opraveno a učesáno. Asi jsem si při psaní v myšlenkách brnkal :)

Nahlásit nevhodný obsah

20792015
TomKQT napsal 6. 4. 2020 v 19.21

No byl to úžasný maraton DLC, klobouk dolů. Po nějaké době jsem to ale přestal sledovat, protože ty kapely byly v drtivé většině dost neznámé - což sice neznamená, že to nemůže být zábavné pro hraní na kytaru, ale člověk prostě nemá chuť dát za to peníze :) Zajímavé je i to, že často jsou tam i písničky, které ani kytaru v reálu nemají, hrajete pak např. part kláves nebo dokonce i zpěv (včetně např. Bohemian Rhapsody, kde hrajete melodii zpěvu, protože kytara je jen chvílemi).
Mimochodem - v článku máte chyby, chtělo by to po sobě číst. A "vybízel k zapojení skutečného nástroje" je trochu zavádějící formulace naznačující nějakou možnost, ta hra ale jednoznačně vyžaduje skutečný nástroj...

Nahlásit nevhodný obsah