Project Resistance je týmový Resident Evil

9. září 2019 19:13 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (2)

Série Resident Evil se vždy - s výjimkou pátého a částečně i šestého dílu -  vyznačovala řadou charakteristických prvků, které ji definovaly. Hutnou atmosférou, pocitem strachu, ale převážně neodehnatelným pocitem osamění, kdy se můžete spolehnout pouze sami na sebe. Dříve představený Project Resistance notnou dávku jmenovaných aspektů zahazuje a namísto nich nám na talíř servíruje kooperativní zážitek ve více hráčích.

Zveřejněný teaser nám napovídá, že se hráči namísto Chrise či Claire chopí kontroly nad jedním ze čtyř civilistů, kteří budou nuceni odolávat jak hordám nenasytných zombie, tak i ikonickým tvářím série. Narazíme tak na staré známé, v jejichž řadách najdeme i Lickery či antagonistu nedávného remaku druhého dílu - Mr. X. Ke své obraně by skupinka přeživších měla obdržet široké spektrum vybavení, a není tak nouze o chladné zbraně na blízko a ani pumpovací brokovnici na dálku.

Nad rámec toho se o dalších detailech příliš mluvit nedá. Zkrátka a dobře, hra svým vzezřením na první dobrou připomíná starší hry typu Left 4 Dead či tituly podobného ražení. A ať už si pro nás vývojáři připraví cokoli, z videa je patrné, že zombie nejsou hnáni pouhým instinktem zabíjet, ale jsou ke svému chování ponoukáni i dalším ve stínu ukrytým člověkem. Dá se tedy bezpečně předpokládat, že její ovládání připadne taktéž jednomu z hráčů, a hra tak nabídne asymetrický multiplayer po vzoru nedávno představeného Predatora.

Abychom však nad Projectem Resistance nehloubali příliš dlouho, dočká se hra svého oficiálního představení již za pár dní, a to konkrétně na akci Tokyo Game Show, jež začíná již 12. září. Posledním dechem dodáváme, že Project Resistance, považovaný za návrat RE Outbreak, dorazí na pověstnou velkou trojku, a dočkají se ho tak vlastníci PC, PlayStationu 4 i Xboxu One.

Zdroj: GameSpot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
14880585
Mr.sugar napsal 10. 9. 2019 v 15.28

Podle všeho to nebude multiplayer jako například ten predátor, ale jako ne moc populární (ale podle mě skvělý) mod do HL2 - Zombie Master. 4 hráči budou přeživší a jeden pak bude muž ve velíně a ten bude na dění koukat zhora, jako v RTS. Bude "nakupovat" zombíky a klást pasti přeživším. Pokud to tak bude, tak doufám, že to nepodělají, protože něco podobného si přeju už hooodně dlouho

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 10. 9. 2019 v 07.19

Doufám, že to bude dělat japonskej Capcom sám, a né že to zase budou dělat nýmandi jako RE:Operation Racoon City. Snad se Capcom poučil a nebude outsourcovat práci do USA a EU, protože od Lost Planet 3 po The Void všechny ty hry stály za prd.

Jako Evropan musim říct - nemáme na to, dělat CAPCOM hratelnost stejně jako nemáme na to udělat Dark Souls.

Editováno: 10. 09. 2019 v 07.22

Nahlásit nevhodný obsah