Battlemode z Doom Eternal v novém videu

15. srpen 2019 17:41 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (5)

Letošní QuakeCon přinesl mimo jiné také detaily o multiplayerovém režimu Battlemode v chystané FPS Doom Eternal. Vyčerpávající informace byly doplněny krátkým videem, v němž byly náležitě demonstrovány. Bethesda nicméně nyní k novému režimu uvolnila další video.

Pro pořádek se sluší Battlemode v krátkosti představit. Jde o souboje dva proti jednomu. Na jedné straně ostřílený Slayer, na té druhé dva démoni. Zatímco v případě Slayera budou hráči vybírat z početného arzenálu zbraní, protivníci vybírají z konkrétních démonů. Těch bude hned pět. K dispozici je také pět různých map, hraje se na pět kol.

Čerstvé šestiminutové video původní záběry rozšiřuje. V praxi jsou tedy vidět další herní mechanismy. Například zvýraznění hráčů. Démoni totiž vidí Slayera i skrze zdi. Časem se jim však může ztratit z dohledu, čehož by měl následně využít ve svůj prospěch a pokusit se protivníky překvapit ze zálohy. Každá aréna nabízí řadu možností, jak využít prostředí ke svému prospěchu. Moment překvapení je pro Slayera klíčový. Zatímco v souboji jeden na jednoho má navrch, přesilu dvou naráz útočících démonů už moc dobře nezvládá. V arénách by tedy měl využívat například portály, do nichž démoni nemohou. Ty jsou umístěny naproti sobě na opačných stranách mapy.

Když se Slayerovi podaří eliminovat jednoho z démonů, má 20 vteřin na zabití toho druhého. Pokud se mu to nepodaří, vrátí se první démon s polovinou zdraví. Z videa je patrné, že nepůjde pouze o bezhlavou akci. Tempo hry se v závislosti na aktuálním dění mění, své místo zde má i taktika a strategie. Hráči si na konci jednotlivých kol volí bonusy v podobě nových schopností nebo předmětů. Na stranu démonů se tak časem může postavit Baron of Hell, Slayer má zase možnost získat legendární BFG.

Doom Eternal vychází 22. listopadu tohoto roku. Hra bude k dispozici na PC, PlayStation 4, Xbox One, na Switchi a také ve službě Google Stadia.

Zdroj: Wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20863380
719159 napsal 16. 8. 2019 v 18.46

chci říct, hrozně se na pokračování těším, ale bojím se, že to po**ou

Nahlásit nevhodný obsah

20863380
719159 napsal 16. 8. 2019 v 18.45

Bethesda lodžik:
DOOM(2016) Promovaný hlavně přes MP, výsledek obrovský úspěch hlavně kvůli SP, prodeje předčily očekávání. Všichni se těší na více SP kampaně, MP nikoho neurazil, nikoho nenadchnul.
DOOM(2019) promovaný hlavně přes MP, to je přece to, co všichni chtějí, na co všichni čekají.

Nahlásit nevhodný obsah

20925507
esmo napsal 16. 8. 2019 v 13.11

Ocelotr2.1: Je to fakt, zdařilý recept netřeba měnit, jen možná trochu vylepšit ... nevím čím ... možná víc monster a trochu víc variací jak finishovat démony. Docela se to pak opakovalo v DOOMu 2016.
Příkladem je třeba poslední Wolf, ten udělali dost jinak a ... nelíbí se to :(

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 16. 8. 2019 v 12.59

Názor: DOOM ETERNAL nebude tak dobrý jako DOOM (2016).
Ta hra je vymazlená a nepotřebuje nic navíc. To ale nikdo nechce, nebo ?

V novym DOOMU bude polootevřený svět, monetizace, HUB a to v DOOMU nikdy nebylo.

Už jednou ID zjistilo že DOOM je nejlepší takový jaký je. Xkem odmačkej animace a střílej. Neni proč vymýšlet kudrlinky okolo - HUBy, sociální zařízení pro lidi bez fyzických přátel a jiný hovínka. Press X to next gorgeous level úplně stačí.

ID by neměly vymejšlet čtvercový kolo (těžce s DOOMEM3 n a zádech, kosočtvercem, po 20ti letech), když už ho jednou udělali kulatý.

P.S. Plusem furt je, že na tom dělá ID, takže optimalizace bude špičková.-

Editováno: 16. 08. 2019 v 13.18

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 16. 8. 2019 v 12.45

SnapMap neni což je pro mne osobně obrovským zklamáním. Je neskutečně univerzální, udělal jsem proměnej HUD, herní měnu, kterou démoni nechávaj po smrti, nový efekty při každym zásahu, nový hlášky poskládaný ze slov, a teď pracuju na tom aby hráč summonoval monstra (miniony) na pomoc. Místnosti (moduly) se daj až neskutečně upravovat a člověk, co má dost trpělivosti si může vypracovat vlastní.

Ale největší síla SNAPMAP tkví v GAMELOGIC, v tom co kdy kdo jak kdy dělá. Tady by si měli vzít příklad ostatní craftovací hry, protože to jak se dá ve SNAPMAP jednoduše "přeprogramovat" na absolutně jinou hru je úžasné. V podstatě člověk tvoří algoritmy jako když se kreslí na papír. Tuhle bariéru mezi kreslením na papír a programováním je velmi těžké překročit pro obyčejného smrtelníka a SNAPMAP to dělá ukázkově - jednoduše / dostatečně variabilně. Všechny craftovací včetně Minecraftu jsou srágory, protože udělat něco pomocí RED (něco) v Minecraftu (operace YES/NO tušim) je vopruz. V DOOMU je gamelogic zábava. Má svá omezení (12 AI ovládaných démonů najednou), ale dá se to vyřešit přesným časováním spawnů.

Editováno: 16. 08. 2019 v 13.09

Nahlásit nevhodný obsah