NMS: Beyond přibližuje novinky v hratelnosti

11. srpen 2019 16:20 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (10)

O dodatku Beyond pro No Man‘s Sky již padlo mnohé, dosavad jsme se však kvůli nedostatku konkrétních informací o změnách v hratelnosti omezovali pouze na přidané VR a prohloubení multiplayerové složky. Nyní se však list obrací, a my se tak konečně blíže pověnujeme i jednotlivým obsahovým změnám, kterých se NMS brzy dočká.

V prvé řadě, co se online hraní týče, bylo přiblíženo, že do jedné hry se bude moci zapojit až 32 hráčů. Takový počet samozřejmě nemůže konkurovat stovkách až tisícům hráčů, které přislibuje Star Citizen, ale rozhodně jde o číslo, které nikoho neurazí. Čísla nakonec nejsou vše, a proto jistě oceníte zejména nové činnosti, které budete moci spolu s přáteli vykonávat. Mimo již dříve rozebíraného osedlání vesmírných živočichů budete totiž moci tyto (ne)mírumilovné tvory využít i k takovým účelům, jako je třeba zisk mléka. Ostatně právě tuto surovinu, stejně jako mnoho dalších, budete využívat především v rámci nového systému vaření či při rozšířeném craftingu. Už to by samo o sobě jistě nebylo málo, ale zde se změnami teprve začínáme.

Do No Man Sky totiž přibude i možnost vytvářet vlastní elektrické obvody, se kterými půjde dodatečně vylepšit vaši základnu. Právě elektřina se navíc brzy stane při hraní vaším nejlepším přítelem, poněvadž ruku v ruce s ní přichází i celá řada automatizovaných průmyslových budov, jejichž účelem bude generovat věčně nedostatkové zdroje. Ale dost bylo řečí. Přeci jen vše zmíněné, a třeba i něco navíc, si budete moci již 14. srpna vyzkoušet sami a to zcela zdarma.

Zdroj: PC Gamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20883442
Amos napsal 13. 8. 2019 v 14.25

bluetomcat: Jo, naslibovali toho kopec. O tom žádná.
Mě to právě až po nějakých dvaceti hodinách začalo pořádně bavit. Těch dvacet hodin jsem se snažil pochopit co vlastně dělám dost času odsávala moje neschopnost držet se nějakého cíle (to myslím není jen u mě - chci něco udělat a za tři hoďky dělám úplně něco jinýho, původní plán zapomenut).

Co je ale zajímavý, že na steamu je to teď v akci za půlku. To není moc běžný při vydání nového DLC. A akce je do 21.8. takže si případní zájemci můžou počkat na zhodnocení nového obsahu a koupit pak.

Ale beru, že kdo si to koupil za 55€ na začátku, tak ten musel být právem vrcholně otrávenej a pachuť zůstala.

Nahlásit nevhodný obsah

20925107
bluetomcat napsal 13. 8. 2019 v 10.58

Mitsurugi: Nic z toho. Ať zkrátka makají a hlavně ať se furt nebijí do prsou jak je ta hra teď skvělá a jak jsou jí hráči vděční že jim z toho až zaplatili billboard a podobné volovniny. Ano makají ale nedrží hubu.
Amos: Ano, hru vlastním a zahrál jsem si ji a za svými slovy stojím, ta hra je zkrátka fail jen teď víc vyleštěný. Furt v diskuzích narážím na jedince co tvrdí že nic nenaslibovali a že nic nevylhali a že za to můžou hráči což je hovadina. Takže PR články na některé jedince očividně zabírají a ztráta paměti je reálná.
Fakt nevím ale asi internet je tak mocný že už prolomil časoprostor a zdá se mi že už diskutuji s lidma z jiné dimenze. Jen v jiné dimenzi je ta možnost že jsem za hrdinu když něco slíbím a totálně to podělám a pak to po dlouhé době aspoň trochu napravím. Tady v našem světě jste akorát za neschopného blbce co si jen lehce spraví reputaci ale stále jste za blbce.

Editováno: 13. 08. 2019 v 11.01

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 13. 8. 2019 v 00.40

Za mě je NMS pořád fail. Není to v ničem dobrá hra. Těžba je repetitivní a v mnoha hrách lépe udělaná. Letový model je vyloženě špatný. Boj jak na zemi tak v lodi není dobrý, přinejlepším podprůměrný. Stavění nemá hloubku. Člověk tam toho moc pořádného nepostaví. Survival mod neni vyvážený a moc zábavný. Řada her všechny ty činnosti dělá mnohem lépe. Jistě, vesmír to má velký, ale na co, když nejsou planety po pár hodinách v ničem zajímavé? K čemu tu hru hrát? Chápu lidi, co to berou jako relax. Dobře, i já tam pár hodin nachodil a vytípal pár desítek obrázků. Ale co dál? Navíc je tam ten cheat herní mód a pak už úplně ztrácí smysl těžit, létat z planety na planetu.

Kdyby aspoň nebyl ten letový model tak hrozně špatný...

Debata kolem lhaní, nelhaní, to už je trapně ohrané a je to teď už úplně jedno...

Editováno: 13. 08. 2019 v 00.41

Nahlásit nevhodný obsah

20836789
Mipe napsal 12. 8. 2019 v 20.12

Projekt NMS byl obrovský hype. Nechme stranou ať se jeho release vydařil či nikoliv, nebo v jakém je stavu dnes. Stále mne ale udivuje, kolik lidí se dokáže nechat zmanipulovat a investuje do pre-orderu her jenž viděl pouze z ukázek a pak jsou zklamaní - aneb když ptáčka lapají, pěkně mu zpívají.

Editováno: 12. 08. 2019 v 20.14

Nahlásit nevhodný obsah

20851060
Legoldos napsal 12. 8. 2019 v 17.52

Mitsurugi: To co udělali nebyla chyba a podle mě se za to ani nemůžou dostatečně omluvit (hlavně se vůbec neomluvili). Lhali o featurách, nastavili cenu na 60 doláčů a pak zmizeli a odmítali komunikovat - pak si spočítali že i tak na tom nechutně vydělali a začli dodávat obsah po tom co se vody uklidnili). Za mě se měli hráči na ně prostě vyprdnou, svět je plný indie her které vyvíjejí lidi co nejsou zasraní lháři, fabulanti a vychcánci a jsou taky dobré a zábavné.

Nevím proč jsou lidé obecně nakloněni těm co provedli něco špatného a pak se "polepšili" než těm kteří nikdy nic špatného neudělali.

Nahlásit nevhodný obsah

20883442
Amos napsal 12. 8. 2019 v 13.36

bluetomcat: Nech si tady vyhledat články o NMS. Skoro v každým je zmínka o tom jak to se hrou bylo. Takže těžko někoho obviňovat, že ztrácí paměť nebo je ovlivněnej PR.
Na začátku to byl o dost věší průšvih než třeba u jiných titulů, ale oproti nim to dotáhli do stavu kdy i teď před updatem je to parádní hra.
To by sis ale musel tu hru zahrát.

Komunikovat a makat mně přijde taky nejlepší, ale v tomto případě byl Murray zadupanej tak hluboko do země, že by komunikace stejně neměla smysl.

Nahlásit nevhodný obsah

20842776
JabJab21 napsal 12. 8. 2019 v 12.03

bluetomcat: Kde beres, ze je ta hra doted ostuda?
Mitsurugi: nesouhlasim, nejlepsi je se verejne omluvit a k tomu makat. Mlceni vede ke spekulacim a frustraci.

Editováno: 12. 08. 2019 v 12.04

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 12. 8. 2019 v 11.04

bluetomcat: A co je podle tebe omluva? Vyválet se dehtu a peří? Skočit z okna? Uříznout si koule? Prostřelit si hlavu? Nebo vydat nějaké dementní prohlášení, ve které si bude sypat popel na hlavu?

Ne, držet hubu a makat je nejlepší omluva.

Nahlásit nevhodný obsah

20925107
bluetomcat napsal 12. 8. 2019 v 10.51

Spratekk CZ: No tahle hra je i doteď ostuda. Vývojáři toho naslibovali tuny a pak to neslíbili. Nechápu kde pořád všichni berou to že nikdy nic takového nebylo, to mají všichni tak krátkou paměť a jsou snadno ovlivnitelní PR články? Druhý oblíbený argument je že lidi co na to nadávají mají na téhle hře nahráno několik desítek hodin. Ano ta hra je ze začátku zábavná a opravdu i na 20 hodin zabaví ale pak už to byla neskutečná otrava. A to mám někomu tleskat že po vydání ignoroval komunitu a pak po dvou letech dopracovali hru tam kde to ze začátku slibovali? To jako vážně? Ano snaží se ale to není žádná omluva za to že vydali takhle zprasenou hru.

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 11. 8. 2019 v 20.00

Musim říct, že hru jsem začal jako čerstvej hráč hrát až teprve tenhle týden a po nějakejch 10 hodinách si řikám, kam mě cesta až může zavést. Jasně, repetitivní složka tu je, ale přitom z druhý strany se pořád ukazujou další a další možnosti ve hře. Vim, že hra byla spíš pre-alpha verze když vyšla ve verzi na PS4 a všichni jí hnedka nesnášeli, ale dneska to asi vypadá, že hraju úplně jinou verzi. Graficky to je tak akorát i na Xbox One X. Víc od toho asi chtít nejde v rámci tak obrovskýho světa. Za tyhle peníze mi to přijde zajímavější než třeba Ark v trial verzi...

Nahlásit nevhodný obsah