IW nepovažuje CoD: MW za hru o politice

9. srpen 2019 17:00 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (3)

Již předchozí díly série CoD jasně ukázaly, že se vývojáři rozhodně nebojí zabřednout do palčivých problémů současné i minulé doby. Jako příklad lze jmenovat nechvalně proslulou misi z ruského letiště v druhém Modern Warfare. Infinity Ward si ale i nadále stojí za tím, že jejich hry i přesto nejsou politické. Nebo alespoň ne tak docela.

Vyjádření na toto téma poskytla v rozhovoru s Game Informerem dvojice vývojářů Jacob Minkoff a Taylor Kurosaki, kteří oba pracují na chystaném Modern Warfare. „Dotýkáme s v našich hrách geopolitické situace moderního světa? To si pište, protože to je hlavním tématem Modern Warfare. Vyprávíme ale příběh, který má co dočinění s konkrétními vládami jakýchkoliv zemí, které zobrazujeme? Ne. A pokud byste se tedy zeptali: "Je Trump ve hře?" Odpovědí bude, že není. “

Dále oba zmínění pokračují tím, že spíše než o vypodobnění jednotlivých stran konfliktu jako "ty dobré a ty špatné" chtějí vývojáři nabídnout odlišné perspektivy pohledu. Výsledkem má být to, že po dohrání hry se má hráč cítit, že plně chápe důvody všech zúčastněných konfliktu, i když s nimi nemusí na osobní rovině plně souhlasit. Nutno říct, že se jedná o opravdu tenkou linii a je tedy otázkou, nakolik se vývojářům povede vyhnout případným diskuzím o politické korektnosti.

Zdroj: YouTube

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20897100
JosefSvejk napsal 9. 8. 2019 v 20.22

Ta otázka co jim položil ten redaktor je svým způsobem pro nás hráče nepodstatná. Oni říkají, že politiku si každý najde všude dle svůho pohledu. Oni pouze ve hrách využívají klasické témata jako okupace, svoboda, terorismus, invaze, technologie budoucí i současné a hlavně jde o fiktivní události hodně volně inspirované tím co se děje nebo dělo ve světě.

Co se týče Válečných zločinů, tak je to hra a War crimes ve hrách prostě neexistují, jelikož je to simulace ve virtuálním prostředí. Specifikace Válečných zločinů se týkají pouze reálného válečného prostředí. To znamená vesměs zločiny na civilistech, nebo střílení zajatců, použití chemických zbraní apod. Mimochodem to použití bílého fosforu není ve válce zakázané jako takové. Je zakázané použití v hustě obydlených oblastech. Na vojáky a vojenské objekty je normálně použití povolené. Dnes se tohle všeobecně porušuje ve všech konfliktech na středním východě i jinde.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 9. 8. 2019 v 18.21

starších dílů codka sem hrál dost a nikdy mi nepřišlo, že je hra politická, ani ve vietnamu v black ops ani v modern warfare a to že lidi furt potřebujou někam to politiku cpát se mi nelíbí, já nepotřebuju hru o politice, nepotřebuju show co mě učit že minority se mají opatrovat, já chci dobrý hry, dobrý seriály a dobrý filmy.

Nahlásit nevhodný obsah

20877968
OnlyCORE napsal 9. 8. 2019 v 17.08

I kdyby tak ten komu to vadí ať se o to nezajímá... No russian byla legendární mise. Hry tu jsou od toho abysme mohli dělat to co v reálném světě ne. Když dostanu do ruky kulomet tak ty lidi prostě vystřílím, PROTOŽE TO JE HRA. Dále si lidi stěžovali, že je ve hře killstreak white phosphorus a že to je válečný zločin to použít. Koho to sakra ser*? Tahle kontroverzní věci z toho dělalí vyjíměčný zážitek a zábavu!

Editováno: 9. 08. 2019 v 17.10

Nahlásit nevhodný obsah