SWJ: Fallen Order je velice podobné Sekiru

26. červenec 2019 14:32 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (4)

Měsíců bude málo, her bude hodně. Podzim se neúprosně blíží a velké magazíny musí vybrat, kterým hrám se budou kdy věnovat a kterým nabídnou speciální pokrytí. Záříjové číslo Edge se tak s předstihem věnuje novince od studia Respawn, která se pokusí vylepšit pošramocenou pověst posledních Star Wars her. Z rozhovoru samozřejmě vzešlo několik zajímavých informací, které by hráče mohly, a především měly, zajímat.

Poměrně značná část se totiž týká soubojů, na nichž hra ze světa Hvězdných válek v určitém ohledu stojí a padá. Některým lidem přijde soubojový systém takový strnulý, možná částečně i sterilní, v Respawnu se ale chtějí vyrovnat těm nejlepším a několikrát zmiňují tvorbu studia FromSoftware, specificky třeba poslední vydané Sekiro.

Režisér hry Stig Asmussen vyloženě říká, že je sám velkým fanouškem Mijazakiho tvorby a obecně her od FromSoftu: „Dokonce už od King's Field,“ připomíná hru, kdy se zamiloval. „King's Field II je jedna z nejoblíbenějších her vůbec. Ale samozřejmě to není o tom mít nějaké hry rád a udělat vlastní verzi, jako spíše o otázce, co si z nich můžeme vzít a co je na nich tak zábavného?“

Odpověď se možná nachází v pasáži, v níž nehovořil Asmussen, ale Jason De Heras, který má na starosti souboje. Právě on použil jako první přirovnání k Sekiru. „Říkal jsem si, že by bylo vážně super – a taky velice pohodlné – kdybychom udělali hru, v níž můžete dělat přesně to, ale bez staminy. Takže útočíte, děláte kotouly, můžete dělat prakticky cokoliv, aniž by vás to cokoliv stálo,“ říká. Jinými slovy, hráči budou mít ohromnou volnost v tom, jak reagovat, a jedinou „brzdou“ bude nepřátelská umělá inteligence, která vás případně plácne přes prsty nebo vám dá přímo ránu do obličeje. „Rozhodně pro nás bylo pozitivní vědět, že tam venku je hra, která je té naší podobná. Velice podobná,“ řekl de Heras na konto Sekira.

Jestliže se autoři Titanfallu nebo Apexu Legends dokáží vyrovnat králům tuhých akčních RPG, uvidíme 15. listopadu. Právě tehdy Star Wars Jedi: Fallen Order na Xbox One, PlayStation 4 a PC vyjde. Těšíte se?

Zdroj: WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20880283
Twice napsal 29. 7. 2019 v 06.41

Spíše zbožné přání kravaťáků, než cokoliv co by se odráželo v realitě.

Nahlásit nevhodný obsah

20874536
Minstriel napsal 27. 7. 2019 v 12.21

Zerosekai: EA bude chtít stopro zaujmout co největší masu lidí. Takže bych si raději počkal na recenze :D. Je to EA a to už je dost velká výstraha.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 26. 7. 2019 v 19.31

Mitsurugi: cože? to chceš říct, že dostat se do klepu svou zbran položit pod sebe a doslova ukázat svýmu protivníkovi nechráněný záda je špatná strategie pro vyhnutí se smrti? ale vážně tedka, mě by se sekiro styl líbil, ten souboják se dá velmi snadno upravit i pro víc casual hraní, nepočítám totiž, že EA bude chtít udělat singl only a ještě hard core hru, to bych začal pochybovat o realitě.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 26. 7. 2019 v 16.42

No, doufám, že to opravdu bude jako Sekiro, ne jako jiné Souls, v SW chci hodně parírovat, ne dělat kotouly (nehledě na to, že dělat kotoul v boji je totální hovadina).

Editováno: 26. 07. 2019 v 16.42

Nahlásit nevhodný obsah