Gears 5 se neobejde bez mikrotransakcí

22. červenec 2019 10:20 / Patrik Jelínek / Novinky / Diskuze (1)

Ačkoli jsme si již s těžkým srdcem pomalu začali zvykat na trend využívání mikrotransakcí jakožto způsobu, jakým mohou vývojáři znásobit svůj profit bez toho, aby navyšovali základní cenu titulu, stále se jedná o praktiku, kterou velká skupina hráčů nedokáže a hlavně nehodlá překousnout. O to palčivější je situace v případě, že se jedná o AAA hru, za kterou v den vydání dáte plnou sumu s tím vědomím, že budete mít dostupný veškerý právě vydaný obsah. No v případě Gears 5 mikrotransakce přítomné nejenže budou, ale nepůjde pouze o ty kosmetické.

Nebojte, pohroma v podobě lootboxů se zde naštěstí nekoná. To však nemění nic na faktu, že i tak bude možné zakoupit XP boostery pro případ, že se vám váš postup v levelování bude zdát pomalý, kosmetické předměty a nebo, co už je horší, i hrdiny. V rozhovoru zprostředkovaném GameSpotem a dvojicí tvořenou Ryanem Clevenem, řídícím designérem multiplayeru Gears 5, a Rosem Gunsonem, kreativním ředitelem eSportu, se k monetizaci Gears 5 vyjádřil Cleven následovně. „Máme v nabídce tři typy odměn, s jejichž pomocí budete moci upravovat svoji postavu. Získatelné skrze samotné hraní, placené a bezplatné. Tento nový systém je vystavěn na respektování hráčovy volby. Předměty, které lze odemknout skrze samotné hraní, nepůjde koupit a naopak, totéž platí i pro bezplatné předměty, které budou dostupné pouze zdarma.“

Jednotlivé placené předměty budete získávat skrze prémiovou měnu zvanou ‘Iron‘. A jak už bylo v předchozím odstavci poznamenáno, za tuto prémiovou měnu půjdou koupit i jednotlivé hratelné postavy. „Jelikož noví hrdinové ovlivňují hratelnost, bude je možné získat jak skrze samotné hraní, tak i skrze prémiovou měnu, čímž bude zajištěna rovnováha mezi hráči na herním poli,“ komentuje situaci okolo hrdinů Cleven. Uvidíme, jak se tyto mechanismy projeví na samotných kvalitách chystaných Gearsů. Ale již nyní je nad slunce jasné, že v případě, kdy bude záměrně zpomalen postup v odemykání nových předmětů za účelem navýšení nákupů za skutečné peníze, hráči ani kritikové rozhodně spokojeni nebudou a svoji kritiku dají jasně a tvrdě najevo.

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 22. 7. 2019 v 17.59

"zakoupit XP boostery pro případ, že se vám váš postup v levelování bude zdát pomalý"

O to, aby připadal pomalý už se během vývoje postarají.

Nahlásit nevhodný obsah