Vláda v Nepálu zakázala PUBG

12. duben 2019 17:47 / Filip Švácha / Novinky / Diskuze (7)

I přes to, že na světě existují miliony příznivců momentálně velmi populárního žánru battle royale, tak na druhé straně zase existuje velké množství jeho odpůrců, zkrátka těch, co tyto dvě slova nemohou ani slyšet. V některých případech jde i o politicky vysoce postavené osobnosti, nebo dokonce o celou vládu.

K battle royale, konkrétně ke hře Fortnite, se tak vyjádřil například Prince Harry, jemuž se vůbec nelíbí a nejraději by ji zakázal, protože jsou na ní její hráči až moc závislí a ničí rodiny. Pochopitelně je to jen jeho názor a v Anglii se v legislativě nic nezměnilo. Trošku jiná situace je ale v Nepálu, kde se daný problém rozhodli raději rovnou řešit. V podstatě z velmi podobných důvodů tam místní vláda zakázala další z velkých battle royale hitů PlayerUnknown's Battlegrounds.

„Zakázali jsme PUBG, protože děti a teenageři jsou na něm závislí,“ řekl k tomu Sandip Adhikari, zástupce ředitele vládní agentury pro regulaci Nepal Telecomunications Authority. Celá situace vznikla na popud nepálské vlády, která NTA nařídila, aby se na problém závislosti u PUBG podívala. I přes to, že na tomto území nevíme o žádných incidentech spojených s touto hrou, titul nemůžete stahovat, prodávat i hrát. Pravděpodobně byl trnem v oku spoustě rodičů.

Zdroj: Gameinformer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20894091
Zarenix napsal 14. 4. 2019 v 22.29

Endys22: Tak to záleží na jedincích že. Dneska je to tak, že když něco nehraješ, tak nejsi In :D 5€ za hru je skoro nic, ale pokud rodič koupí hru i za 5€, tak to může působit, že ho v tom podporuje. Když se snažíš vychovat dítě tou tvojí vhodnější variantou jako chodit ven a nesedět doma, tak je tam vliv okolí na dítě, že nezapadá do kolektivu a taky je dost možné, že ani nemá s kým ven jít, když ty sice pustíš dítě ven, ale ostatní rodiče ne.

Co se týče aut, to byl příklad, já třeba moc nejsem zastánce strachu z úchyla. To je prostě moc nízká pravděpodobnost, ještě se to snaží monitorovat, ale pořád je to riziko. Auta jsou takové běžnější, že se stane incident. Přeji jen i za mého mládí jsem byl vytrouben, když mi spadl míč pod auto a mohl jsem to místo míče být já. Těch hrozeb je tam mnohem víc, přece jen snad každý v mládí dělal nějaké blbosti, které mohli dopadnout velice špatně.

Agresi může vyvolat podle mě každá hra, kde narazíš na překážku. Sice multiplayer hry jsou mnohem víc toxické, ale mám chuť 100x větší chuť vyhodit ovladač z okna u Dark Souls, popř. FIFA je celkem hnus. Čistě dle mého nezkušeného názoru je v dnešní době skoro nemožné vychovávat dítě ideální cestou a někde se musí udělat ústupek.

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 14. 4. 2019 v 20.28

Zarenix: Jde asi o jakém dítěti se bavíme. Bratránkovi je sotva 12 let a dohrál tolik her, že i já sám bych mohl jen tupě zírat. A jak si vše pamatuje. Nedávno dohrál celou sérii DMC a umí díky ní anglicky vcelku dost. Jelikož hru dohrál několikrát. Potom dohrál The last of us na nejtěžší obtížnost, což jsem si ani já sám netroufl, a to mu je teprve 12 let. xD
Ale chápu, co jsi tím chtěl říci. Je dnes drahé pořizovat hry za 60 euro. Ale je zde i dost levných variant. si myslím že hra za 5 euro není zase tak moc.. To ti rodič dá když slušně poprosíš... A je pravdou, že dříve se pc hry půjčovali. Neznal jsem žádný multiplayer a neměl jsem internet. A i tak jsem žil. Jen ps2 doma a bylo to. V blízkosti bazar, kde jsem si hru mohl vždy za 100 korun obměnit za jakoukoliv jinou. Takže rozhodně dnes se to asi už nedá takto zjednodušit. A auta? To bych se spíše bál úchylů atd. Než aut,. Nějak se to dítě musí naučit neběhat do silnice. Pokud je k tomu veden určitým způsobem. F2P hry nesoudím jako takové, také jsem jeden čas na pc nehrál nic jiného než LoL, které mě zabavilo na 100vky hodin, když jsem byl studentem základní školy. Jen chci naznačit. Že tyto hry jsou často problémem agrese u dětí. Nemusí tomu tak být vždy. Ale tyto hry jsou na to přímo dělané, aby tě vyprovokovaly... xD Proto jsem je sám přestal hrát.

Editováno: 14. 04. 2019 v 20.31

Nahlásit nevhodný obsah

20894091
Zarenix napsal 13. 4. 2019 v 20.34

Endys22: Je jiná doba, předtím bylo v pořádku pustit dítě ven, nebylo tolik "hrozeb" jako v dnešní době. Když už jen vezmu to, kolik aut jezdí teď a kolik jezdilo před 10ti lety. Rodiče sou opatrnější a je pro ně jednodušší je nechat sedět u počítače nebo celkově internetu než jim dělat doprovod, když mají o ně strach. Ani to dítě podle mě nechce být tak moc hlídáno a tak si raději sedí u internetu.

Co se týče her, tak to není o kvalitě, ale o dostupnosti. Fortnite zdarma nebo Sekiro za 60€ je prostě rozdíl. Já když jsem byl malý, tak se hry půjčovaly a vypalovaly, tak se neřešilo kolik co stojí. Teď i já dám někdy přednost levnější variantě, protože kolikrát pak není čas nebo chuť tu hru hrát a takřka vyhodím 60€ do koše. Ono Fortnite taky dokáže lidi něčemu přiučit a na druhé straně Dark Souls je podle mě velice nevhodná hra pro děti. Není tam lehce dostupný příběh, je to náročné na ovládání a kolikrát to je o zdraví, pro mě je to celkem strašidelné. Pokud mají ty děti nějaké omezení na počítač, třeba 1-2 hodinku denně, tak zase Dark Souls nemá takový progress, že za ten čas se vůbec někam dostaneš. Hodinu pobíháš a hledáš bonfire, vyprší ti čas a další den to absolvuješ znovu.

Hry pro děti takřka nevycházejí a pokud jo, tak v česku není zrovna levné pořizovat konzole kvůli pár hrám. Kvalitní příběhovky zas nemusí mít lokalizace a nebo jsou tam prvky, které děti nepochopí a ten příběh pak pro ně ztrácí smysl.

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 13. 4. 2019 v 15.28

ales.gula: To že bych tu hru zakázal, jsem nemyslel tak vážně, jako spíše ironicky. Je na každém, co si hraje, to je jasné, že mi stát nebude říkat, zda můžu nebo nemůžu hrát tuhle a tuhle hru. To už je přes čáru. Ten zbytek jsem ale myslel už vážně. Jak jsi řekl... Rodiče jsou zodpovědní za to, jak dlouho dítě hraje. A to je ten problém se mi dnes zdá. Mě vyháněli ven jako malého. Mojí sestru, která je teď teprve na základce ne. Kompletně se změnil přístup a jediné co dělá po škle j to, že hraje a kouká na YT.. joo je to smutné na jednu stranu. Jinak pro mě za mě ať si každý hraje co chce. Já to nezapnu a mám na to nějaký názor. To je vše.

Editováno: 13. 04. 2019 v 15.29

Nahlásit nevhodný obsah

20875607
Aleš Adam napsal 13. 4. 2019 v 13.07

Zákazy her jen z ideologických a podobně pochybných důvodů jsou špatné. Stát nemá být naše chůva. Tohle je role rodičů a dospělým lidem stát nemá hry co zakazovat!!!

Chápal bych blokování, kdyby třeba byl zákon proti lootboxům a vydavatel hry by tento zákaz nerespektoval. Ale jen tak blokovat cokoli kvůli jimi uvedenými důvody, to je humus.

Blokováním her to začíná a končí to blokováním čehokoli, co by občan musel vědět včetně třeba blokování kritiky vlády apod. HUMUS

Nahlásit nevhodný obsah

20898336
ales.gula napsal 13. 4. 2019 v 11.49

Endys22:
Určitě není nezbytne hned něco zakazovat. Tyhle hry nehrajou jenom deti, ale i dospělí. O deti se mají starat rodiče, kontrolovat je co hrajou a jak často hrajou. Zakazovat hry je absolutní nesmyl. Každý ,ať si hraje co se mu líbí. Hotovo....

Editováno: 13. 04. 2019 v 11.50

Nahlásit nevhodný obsah

20922717
Endys22 napsal 13. 4. 2019 v 08.59

Také bych tyto dvě hry zakázal... Nemám nic trěba proti Apexu. Nehraji jej, ale nevadí mi. Hra vypadá alespoň pěkně a má něco do sebe asi. Ale co se týče PUBG a Fortnite.. No stačilo mi když jsem to poprvé viděl a věděl jsem, že tohle jsou přesně jedny z mála her, kterými budu opovrhovat. Sice to sem asi nepatří, ale popravdě... Kolik lidí hraje na světě jen a jen čistě tenhle nesmysl Fortnite? Je jich vcelku dost a určitě se u toho vztekají dennodeně. Někdy si také u her zavztekám. To je normální. Ale to je důvod, proč jsem i také přestal hrát hry, jako jsou cs:go nebo lolko. Nestálo mi to zato se rozčilovat nas hrami. Bojím se, co z dětí, které jen sedí u těchto her vyroste. Je to daleko větší nervák jak probít celé sekiro nebo souls hru. Alespoň já to tak cítím.. A teď by někdo mohl napsat, že každá hra je svým způsobem zbytečná. To ano. Ale ve hrách jsou puzzle k řešení, jazyky, které se z nich můžou alespoň naučit atd atd. Ale v tomto smyslu? Jen běháš a campíš a. Ztekáš se. A mrzí mne, že takovéto hry potom vydělají 20x více pomalu jak velká studia za AAA tituly. To je další věc, které se obávám. Že jednoho dne se rozhodnou jen pro prachy a bude to jenom samej titul v řadě za sebou s multiplayerem, ale bohužel bez singlu. Jak se rozhodl COD BO4. A proč tomu tak je? Protože vytvoří jednu, dvě mapy. Dají tam za 10tky eur bedny a klíče. Jednou za měsíc event aby ještě nalákali více lidí a hru mají na světě za měsíce a vydělá to za malou práci a námahu takové prachy! A každý v tomhle vidí prachy... Naneštěstí jsou tu stále studia, která nám dělají kvalitní singleplayer tituly a snad ani nepřestanou.

Editováno: 13. 04. 2019 v 09.01

Nahlásit nevhodný obsah