Autoři No Man's Sky začínají nový projekt

4. duben 2019 17:24 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (3)

V posledních měsících a letech vyšla spousta her, která nenaplnila očekávání a která se snaží zlepšit reputaci neustálým vylepšováním svého základu. Než se (a pokud se) rapidně zlepší Fallout 76 nebo třeba Anthem, uběhne několik měsíců. Nebo, jako v případě No Man's Sky, i několik let. Ale podívejte se, kdo dnes může říct proti Hello Games křivého slova?

Sean Murray byl před lety osobou, které sta tisíce hráčů nemohlo přijít na jméno. I přes rozporuplné vydání je ale jejich No Man's Sky v diametrálně odlišné pozici, neustále do něj proudí výrazné a významné aktualizace, kterou završuje příprava VR verze a tajemného updatu Beyond. To vše i přes to, že hra už dávno nebudí takový zájem jako před lety, jen proto, aby studio napravilo vnímání sebe sama mezi hráči.

Jenže pomalu je čas na nové projekty. Jedním z nich je The Last Campfire, který byl oznámený na The Game Awards, ale vzniká v rámci iniciativy Hello Games Short, která podporuje menší hry. Roztomilá novinka nicméně není jediná. V Británii totiž započali práce na mnohem větším projektu. „Jsme také na začátku něčeho nového – něčeho velkého, ambiciózního, a tak trochu i hloupého,“ říká Murray. „Zároveň jsme stále relativně malý tým. Sice toho děláme docela dost, ale myslím, že je to proto, jak jsme se pro projekt nadchli. Právě teď některé věci vytváříme jen proto, jak se nám líbí. Tak nějak tak na tom právě teď jsme.“

Je tak jasné, že na informace o hře si musíme ještě nějaký čas počkat. Zároveň ale ze slov šéfa Hello Games vyplývá, že trnitá cesta No Man's Sky přichází do cíle. Bude zajímavé sledovat, zda si vylepšováním svého opus magnum obrátil přízeň hráčů na svou stranu, nebo zda-li budou na vydání nové hry koukat s určitým despektem a jistou podezřívavostí. Jak se v anglickém pořekadle ostatně říká: „Fool me once...“

Zdroj: PCGamesN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20843747
Iqwar napsal 5. 4. 2019 v 11.52

Keby to vydali ako EA, tak by si nikto ani nevšimol, že niečo nie je v poriadku ;-). Každopádne, popracovali a chybu napravili, treba im dať šancu.

Nahlásit nevhodný obsah

20900965
Ivann napsal 4. 4. 2019 v 21.01

Snad se tedy poučili a nevydají nedokončenou hru na kterou budou potřebovat rok+ aby ji dali do přijatelného stavu.

Nahlásit nevhodný obsah

20922511
lukys.b napsal 4. 4. 2019 v 18.17

Ale jo těším se.

Nahlásit nevhodný obsah