Nový Wolfenstein vyjde uprostřed léta

27. březen 2019 15:38 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (18)

Po dnech, kdy zprávy přebíráme vidlemi, abychom našli alespoň jednu jehlu v kupce sena, a kdy svět jakoby čekal na nějaká velká oznámení, se konečně začíná ozubí herního průmyslu pomalu roztáčet. Po teaseru Borderlands pro vás máme mnohem šťavnatější video, které popisuje nového Wolfensteina. A navrch přidává i datum vydání.

„Vítejte v osmdesátkách,“ zdraví své věrné fanoušky lidé z Bethesdy. Youngblood totiž navazuje po letech tam, kde tatík BJ Blazkowicz skončil. Ne, že by nás svět vítal s otevřenou náručí, zase tolik se v něm nezměnilo. Otěže tentokrát převezmou jeho dvě dcery, dvojčata Jess a Soph, které dospěly a seznaly, že je potřeba vykopat německé okupanty z Paříže stejně tak, jako to BJ udělal za oceánem.

A když říkáme stejně tak, myslíme doslova. Otec, po němž Jess a Soph pátrají, je totiž naučil prakticky vše, co uměl i on sám. Seznam činnů, kvůli kterým je chce Říše zatknout a zprovodit ze světa, se tak rozrostl na vraždění, odporování zatčení, držení kontrabandu a jiné. Jenže zadržet veřejného nepřítele číslo jedna (dva, nebo možná tři) není tak jednoduché, jak vědí všichni, kteří si užili předchozí díly v roli charismatického hlavního hrdiny.

Děvčata se jednoduše zrodila pro zabíjení, a tak je nejvyšší čas, aby mladá krev nahradila tu starou. Youngblood vyjde už za pár měsíců, poměrně netradičně na konci července, konkrétně 26. Hru si už můžete samozřejmě předobjednat, ale před tím se nezapomeňte podívat na přiložený trailer.

Zdroj: Bethesda

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874257
Spratekk CZ napsal 29. 3. 2019 v 14.13

Ježiš jste zase zabržděný někteří. Ano, klidně mě považujte za sexistickýho chlapa mě to je jedno. Třeba poslední AC hraju za ženskou postavu, ikdyž má ramena jako chlap a vůbec mi to nevadí, ale ta postava je sympatická. O to tu jde. Stejně jako v Destiny jsem mohl mít normálně vypadající ženskou. Proč ne. Lara Croft je uječený dítě, který bourá stereotyp původního TR i se vymknulo filmový Brangelině. A taky mi nevadí. A můžu pokračovat. Divize nebo Wildlands kde jsou postavy ženskýho pohlaví drsný zabijáci atd atd, ale prostě nesympatický bagristky v zajetý značce jako je Wolf prostě jsou krok mimo. Kdyby to byla dvojice co vypadá že do konceptu hry zapadá, tak ani nepípnu. Ale jasně, jsem sexista, protože to někdo zřejmě zprasil. Stačí se podivat na FB stránky Wolfa... ale jsem sexista. Zabili jste kluci. Díky za pobavení a info.

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 28. 3. 2019 v 22.54

Mitsurugi: protože se doslova ještě nikdy nestalo, že by někdo vzal uspěšnou sérii se ženou v hlavní roli a vytvořil její pokračování kde by místo ní byla chabá kopie v podobě chlapa, bohužel jestli tebe taková hra napadá, sem jedno ucho, ale řekl bych že pokud i nějakou takovou najdeš sto pro u ní bude kritika toho že hrajem za nějakýho ubožáka a ne za tu super postavu co známe z předešlejch dílů. Lidem nevadí hrát za ženský, ne každej kdo mluví proti wolfovi, nebo novýmu fem doom filmu nebo dalším věcem je sexista nebo ubožák proboha. Mnohdy by se ti lidi naštvali ikdyby to byla jakákoliv změna i chlap za jinýho chlapa, ale je zajímavý že kdykoliv si někdo stěžuje na změnu ve které figuruje ženská, je hned automaticky ubožák a sexista, tohle je podle mě ubohost.

Nahlásit nevhodný obsah

20871756
hans999 napsal 28. 3. 2019 v 22.36

Mě se to líbí. Konečně tam bude i coop (teda doufám).

A že tam jsou ženský? No a, tak ať jsou. Sám jsem teda spíš pro to, aby si člověk mohl přizpůsobit pohlaví tak jak chce. Jako to umožňuje třeba AC: Odyssey nebo Far Cry 5. Já sám se víc ztotožním s mužem (rád se do postavy vžiji, jako kdybych to byl já sám), ale znám i dost lidí, kteří to mají naopak a radši koukají na pěknou prdelku.
Jinak samozřejmně nesmíme zapomínat, že ženy hrajou hry čím dál více a také se chtějí s postavou ztotožnit. Tu volbu na změnu pohlaví bych dneska už dal do každý hry, která to umožňuje a není podle nějaké předlohy. Třeba Lara Croft bude těžko chlap a zase Geralt žena.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 28. 3. 2019 v 21.09

Zerosekai: Je zajímavé, že když se objeví sračkózně vypadající hra s chlapem, tak každý řekne, že to vypadá jako sračkózní hra, ale když se objeví sračkózně vypadající hra s ženskými postavami, tak se hned nadává na ně. Fakt ubohost...

Jinak, to, že to je Wolf přece neznamená, že se tam až do skonání věků musí hrát za BJe...

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 28. 3. 2019 v 21.04

Vincent V: +1

Spratekk CZ: Ani zdaleka každá hra nemá ženský charakter, a i kdyby, co je na tom špatného? Ještě donedávna mělo tak 95% her čistě mužské protagonisty a když někdo navrhnul hru s ženskou, tak mu bylo AAA vydavateli řečeno, ať to změní na chlapa, jinak se to nebude prodávat. Tenhle trend se mi líbí, konečně nemá každá AAA hra jako protagonistu bílého, krátkovlasého třicátníka...

Jinak, můžeš mi vysvětlit, co znamená "vypadat jak lesba" a proč je to špatné? To jako každá herní ženská musí být sexy (z mužského pohledu) nebo co?

Cenovka naznačuje, že to je něco ve stylu New Dawn, než plnohodnotný díl, o kvalitě to nic moc neříká, což je ostatně o důvod míň, proč na to tak nadávat.

Editováno: 28. 03. 2019 v 21.05

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 28. 3. 2019 v 18.51

Zerosekai: líp bych to neřekl, ale vlastně má pravdu i Vincent V: . Prostě mě taky ani nebaví už brát jako samozřejmost, že každá hra musí mít ženskej charakter a ideálně mít větší koule než mužský charaktery. Prostě nemusí bejt herní emancipace za každou cenu. Navíc tohle mi víc přijde jako novej Far Cry než jako značka Wolfenstein. Je to plochý a bez nápadu. Zase jenom další béčko možná i céčko. Chci hlášky typu “HOTDOG”, scénu s Blažkem a Hitlerem, sekání a šití Blažkovo mozkovny atd.. to mě baví na týhle značce kurňa. Ne lesby v kalhotách z celeru. Nemám prostě jenom rád takovýhle změny, který nejsou ani moc extra změnama.

Edit: navíc cenovka pro Xbox one na storu 780 korun za preorder napovídá o tom, jak moc si cení samotný hry Bethesda. Za litr je tam deluxe edice za preorder. Takže šlágr to nebude a ani plnohodnotnej díl nejapíš

Editováno: 28. 03. 2019 v 19.47

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 28. 3. 2019 v 18.32

Vincent V: no na druhou stranu, ty dvě holky fakt nejsou nic extra, ani co se po stránce designu ani co se jejich charakteru týče, co nám trailer tak ukázal, navíc je to další předělávky hry, kde vyměnily fandy oblíbenýho bad ass chlapa za tohle. Pokud by oznámily novou IP s dvěma holkama jako hlavníma hrdinkama, asi by to nikoho moc nezajímalo. Problém není to že se dělaj hry s holkama nebo filmy s holkama, problém je že oni vezmou uspěšnou IP a začnou kuchat. To je ten problém.

Nahlásit nevhodný obsah

20877525
Vincent V napsal 28. 3. 2019 v 13.26

Spratekk CZ: Bylo mi jasný, že tenhle typ keců tu nebude chybět. Někdo udělá hru kde jsou 2 holky jako hlavní hrdinky a hned je to celý špatně. Samozřejmě vegani, LGBT a možná ještě zlý neziskovky co?

Nahlásit nevhodný obsah

20885235
TrusLiščí napsal 28. 3. 2019 v 10.46

To je BJ už uzavřená kapitola snad?
Nechci tůto! CHCI WOLFAAA!

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 28. 3. 2019 v 10.24

Drotman: Právě jsi vyzradil zápletku této hry :(

Nahlásit nevhodný obsah

20859176
Drotman napsal 27. 3. 2019 v 23.21

Spratekk CZ: Ja som dúfal v utajeného syna, proti ktorému by sestry išli, náckovia by mu totiž totálne vypláchli hlavu a nakazili náckovinou a vyzeral by jak tatko za mlada, no nič, ale tak možno chytili tatka a naklonujú ho a pošlú na dcérenky :D

Editováno: 27. 03. 2019 v 23.22

Nahlásit nevhodný obsah

20866384
Kerio napsal 27. 3. 2019 v 20.45

No jo, ta kratkovlasa blondýna bude silena po tatinkovi a bruneta rozvazna po mamince, jako takovy tym to nemusi byt spatne, proste fps u ktereho nemusite nejak premyslet ale jen drzet prst na spouti, nic jineho sem asi ani nejak necekal, ja myslim ze na pobaveni to nebude nejhorsi ale nic co bych musel mit hned v dobe vydani

Nahlásit nevhodný obsah

20874257
Spratekk CZ napsal 27. 3. 2019 v 18.50

Pecka. Dali nám další hru kde je to genderově vyvážený. Dvě holky co vypadaj jako lesby, nemaj jedinej kousek nápadu a “ženskejch rysů”, dopatlali to barevnou škálou jako ze Spyra, promíchali zbraně z předchozích dílů a dali nám recyklát nejhrubšího zrna. Nakonec to bude jako s Rage 2, který taky někdo asi dělal aniž by hrál první díl a jako bonus nám před vydáním řeknou, že to bude mít na konzolích archaický rozlišení 1080p a 60fps aniž bx dali na výběr hráčům. A to jsem ještě do nedávna Bethesdu považovat za dílnu na opravdu dobrý hry (když trochu zavřu obě oči nad technickou stránkou). No, doba se mění zdá se

Ale možná není daleko doba, kdy hlavní hrdin(k)a bude vždy pouze LGBT, vegan a bude mít bezlepkový boty a bezlaktozovou zbraň. Zrovna u Wolfa jsem nečekal, že bych se dožil takovýhle změny. Ale vlastně po druhým dílu mě to napadnout už mohlo

Editováno: 27. 03. 2019 v 18.53

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 27. 3. 2019 v 18.03

ehh nevím co si o tom myslet, vypadá to jako coop verze předelšejch dvou dílů s tím rozdílem že nehrajem za badass veterána ale dvě cácory, který jak trailer sám řekl jsou divný. Já myslel že vývojáři říkali, že pokud by udělali dalšího wolfa tak by nechtěli aby se podobal těm předchozím, to je jako jejich verze originality šoupnout tam druhou postavu? na druhou stranu první dva wolfové jsou zábavný fpska a jestli tohle vypadá stejně tak to asi není tak špatný? asi? fakt nevím prostě co si o tom myslet

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 27. 3. 2019 v 17.45

Ocelotr2.1: Náhodou, ta BJova manželka v New Order a New Colossus není vůbec ošklivá.

Nahlásit nevhodný obsah

20919239
chcikecat napsal 27. 3. 2019 v 17.42

A je to ještě Wolf..?

Nahlásit nevhodný obsah

20878723
veselykralicek napsal 27. 3. 2019 v 16.39

Teda tolik hrubek v článku od Davida jsem ještě neviděl.:-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 27. 3. 2019 v 15.56

Panebože to nedokáže ID/RAVEN udělat sexy babu ?
Co pamatuju tak dělaj jen baby nad hrobem, vošklivý jak noc viz. obrázek nahoře. Olivia Pierce, ta pinda z Doomu 3, ty dvě nahoře. Jak to neni démon nebo nácek tak vypadá jak idiot.

Editováno: 27. 03. 2019 v 15.58

Nahlásit nevhodný obsah