Hry CD Projektu možná zamíří na Switch

18. únor 2019 15:16 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (6)

Nejpopulárnější studio současnosti? Nebudeme generalizovat, ale věříme, že někde na špičce žebříčku by se nacházel polský CD Projekt. Nemusíte mít třetího Zaklínače rádi, abyste tento názor ve společnosti pozorovali, a když ne skrze hry, tak skrze populární obchod GOG. Jenže máte-li Nintendo Switch, žádnou z her studia si nezahrajete. Situace by ale nemusela trvat věčně.

Čím dál častěji se objevují náznaky, že některá z her vývojářského studia na Switch zamíří. Poslední informace odhalil, respektive jako první přinesl na veřejnost youtuber Doctre81. Ten si všiml pracovní pozice softwarového inženýra pro GOG Galaxy. Ideálně by měl mít zkušenosti i s Nintendem Switch, neboť Switch je jednou z platforem, které popis pozice uvádí, vedle Steamu, PlayStationu 4 a Xboxu One.

Je tedy možné, že se hry CD Projektu podívají i na hybridní konzoli od Nintenda. Nabízí se jich hned několik: karetní Gwent: The Witcher Card Game, případně Thronebreaker: The Witcher Tales. Ale my víme, co vás zajímá – není možné, že by se na Switchi objevila i zaklínačská sága?

Možné to je, ale dle nás je takový krok nepravděpodobný. Třetí Zaklínač, kterého by většina majitelů Switche přivítala s nadšením, je ale enormně rozsáhlou hrou, na kterou by hardware Nintenda nemusel stačit. Je ale pravda, že jeden z francouzských prodejců, společnost WTT, na konci loňského roku The Witcher 3 na Switch registroval do své nabídky. Zanedlouho ale byla položka stažena.

Jestli se chcete k Zaklínačovi upínat, samozřejmě vám nebudeme bránit, raději bychom vás ale nabádali k obezřetnosti. To, že bychom neměli Switch podceňovat, ukazuje především Bethesda, jmenovitě její Doom a druhý Wolfenstein. Stále se ale jednalo o lineární akce, nikoliv o moderní otevřené světy. V tomto ohledu může Switch nabídnout snad jen TES V: Skyrim, případně silně stylizovanou Zeldu.

Zdroj: WCCFTech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20886812
Zlotřilý čaroděj z věže za městem napsal 19. 2. 2019 v 10.32

V og Witcher sérii ani nedoufám (ikdyž bych z toho byl hodně nadšený), ale ten Thronebreaker zní sakra dobře.

Nahlásit nevhodný obsah

4353507
sstrider napsal 19. 2. 2019 v 07.28

Nathaniel123: Myslel jsem na Gwent, případně Thronebreaker

Nahlásit nevhodný obsah

20850053
Karlositoo napsal 18. 2. 2019 v 20.01

Wolfenstein 2 bezi na switchi otresne. Doom se mi hral teda o poznání líp..

Nahlásit nevhodný obsah

20844960
Nathaniel123 napsal 18. 2. 2019 v 19.45

sstrider: Witcher 2 mel po roce na konte 1.7 milionu kopii, to se ti zda jako neuspesna hra?

Nahlásit nevhodný obsah

4353507
sstrider napsal 18. 2. 2019 v 16.10

Podle mne: Zaklínač 3 byl finančně úspěšný, zatímco ostatní hry moc velkou díru do světa neudělaly. A tak z logiky: budete dělat port na hru, která může uspět, nebo na hru, kde je vysoký předpoklad zisku?
Rozhoduje ekononika: Nintendo je úspěšné, a pokud bude reálná šance uspět se Zaklínačem, pak by byli blázni, pokud by to nezkusili.
Jistě, je zde Doom a Wolf, Bethesda ale byla v jiné situaci než CD projekt. A to, proto, že už při tvorbě těchto her (na rozdíl od staršího Skyrimu) už se Switchem počítali a hru tak šili (nejen) Nintendu na míru.
Pro mně osobně by Zaklínač na Switchi měl logiku, koupil bych ji, pokud by se dala rozumně hrát v tabletovém režimu - v televizním režimu prakticky nic nehraji, od toho mám Xbox (plánuji PS5, Xbox one two nebo jak se bude jmenovat...)

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr2.1 napsal 18. 2. 2019 v 15.26

Já si myslim, že je to možné a za portem nebude stát Bethesda ale mistři Switch portů Panic Button, jež si Bethesda najímá. Přeci jen Witcher 2 byl záležitostí i X360, čili minulé generace konzolí a co je divné na PC mi běhá lépe Witcher 3 než Witcher 2. A CD projekt určitě nepovolí "ojebané" konverze na úkor hratelnosti. Ano nebudou mít soft shadows tu a tamhle ssao bude vypnuto, ale komu to vadí na luxusnim displayi Switche ?

Což vše hreje.cz pro možné porty na Switch.

Editováno: 18. 02. 2019 v 15.47

Nahlásit nevhodný obsah