Port pro NS a DLC po vydání Doom Eternal

11. srpen 2018 13:06 / Zdeněk Pudivítr / Novinky / Diskuze (3)

Jak je ze včerejší gameplay ukázky jasné, chystaný Doom Eternal v mnohém naváže na úspěšný reboot značky z roku 2016, a jelikož letošní QuakeCon je stále v plném proudu, dostáváme o chystané novince neustále další podstatné informace. Jednou z nejzásadnějších je asi fakt, že se po vzoru předchozího dílu dočkáme i portu hry pro Nintendo Switch.

I přesto, že verze pro Switch přinesla řadu omezení, z nichž nejvýraznější byla snížená snímkovací frekvence, jednalo se pro přenosnou platformu o solidní úspěch. Bethesda proto bude s podporou Nintenda dále pokračovat s tím, že Doom Eternal se oproti minulému dílu objeví na Switchi souběžně s ostatními platformami.

Další věc, která se od minule změní, je zaměření vývojářů více na singleplayerový obsah. To se projeví předně absencí SnapMapu, tedy nástroje pro vytváření vlastních map. Podle Martyho Strattona z id Software o něj nebyl velký zájem a hráči by více stáli o další obsah vytvořený samotnými autory. Tyto prosby vývojáři vyslyší a Doom Eternal se tentokrát po vydání dočká DLC rozšiřující kampaň hry.

Když už jsme u kampaně, další novinkou pro Doom Eternal bude napadání ostatních hráčů podobně jako v sérii Dark Souls. Napadající hráči se převtělí do některého z démonů ze hry a pokusí se znepříjemnit život své oběti. Jelikož pekelní tvorové nejsou tak silní jako naše hlavní postava, budou se moci hráči dokonce spojit do party a útočit společně. Pokud máte obavy, že vás tato funkce bude pří průchodu hrou spíše obtěžovat, budete mít možnost jí úplně vypnout.

Doom Eternal by měl vyjít v průběhu příštího roku a předobjednávky jsou už dostupné na Xzone.cz.

Zdroj: Dualshockers

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20919665
Zerosekai napsal 11. 8. 2018 v 17.53

Bloodwer: prosímtě denuvo se crackuje už na počkání, dyt jsou už tak zoufalí že žalujou lidi kteří ty cracky vydávaj, sorry ale v dnešní době už je denuvo asi tak velkej strašák pro piráty jako opisování kodu z krabičky nebo nutnost mít cd v mechanice

Nahlásit nevhodný obsah

20859431
Bloodwer napsal 11. 8. 2018 v 14.16

veľmi dobre rozhodnutie tie DLC do multiplayeru boli úplne zbytočné na zbesilú online zabíjačku je tu quake champions...ináč som zvedaví či tam zase natrepú denuvo a že koľko to potrvá než to prelomia....

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 11. 8. 2018 v 13.44

za singl DLC sem rád, po tom co mně Hayden tak zákeřně přechcal, mu něco dlužím.

Nahlásit nevhodný obsah