Beta Falloutu 76 obsáhne celou hru

7. srpen 2018 17:00 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (16)

Fallout 76 pro mnohé z nás (mě nevyjímaje) asi není tak úplně tím návratem do světa slavné série, jaký bychom si bývali přáli. Přesto ale není třeba stahovat kalhoty, když brod je ještě daleko a navíc si hru ještě před vydáním budeme moci vyzkoušet v rámci beta testu. Právě kolem něj se točí několik nových informací.

Předně, beta bude obsahovat úplně kompletní hru. V prozkoumávání postnukleární Západní Virginie vás tedy nebude omezovat vůbec nic, snad jen čas. Váš dosažený postup se navíc následně přenese do plné hry, což je rozhodně příjemná zpráva pro ty, kteří neradi ztrácejí čas opakováním již jednou viděného. Další dobrá zpráva je, že účastníci testu nebudou pod žádným NDA, budou tedy moci sdílet screeshoty, videa i jakékoli dojmy. Samozřejmě se můžete těšit na to, že i my se s vámi podělíme o své zážitky z pustiny.

Další zajímavou informací je fakt, že beta ani hra samotná nebude k dispozici na Steamu. Pokud máte chuť Fallout 76 vyzkoušet, budete tak muset učinit skrz platformu bethesda.net. Tuto informaci už společnost potvrdila magazínu PC Gamer.

Hra vychází 14. Listopadu na PC, PS4 a Xboxu One. Beta test by měl probíhat někdy v průběhu října, pro přítup do něj je třeba hru předobjednat. Učinit tak můžete například v e-shopu Xzone.cz.

Zdroj: Wccftech

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 8. 8. 2018 v 16.43

Valvetro: Tenhle vtip jsem čekal :D
Ale vážně, na Steamu vyšlo loni 7600(!) her, což je 21 za den. A každý rok to roste (teď jsme na 5500 a to je srpen). To mi fakt přijde neuvěřitelně šílené.

_d0p3: Je tam prostě méně her, takže každá jde lépe vidět, což byla přesně moje pointa.

Editováno: 8. 08. 2018 v 16.47

Nahlásit nevhodný obsah

20875261
_d0p3 napsal 8. 8. 2018 v 13.53

Mitsurugi: To s tím Switchem asi bude proto že tma ani žádné jine pořádné hry nejsou tak co si na to asi ti lidi mají kupovat?

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 8. 8. 2018 v 12.49

Mitsurugi: "Co bys říkal na to, kdyby 99% katalogu Alzy vyplňoval totálně nepoužitelný odpad?" - a ne snad? :)

Ale já nikde netvrdím, že je vše u Steamu OK a že to dělají správně. Ano, je tam hromada odpadu a spousta věcí se dá udělat jinak, ale jiná alternativa zatím není a tak musím být spokojen s tím, co nabízí, když chci takovou službu využívat.

Editováno: 8. 08. 2018 v 12.49

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 8. 2018 v 12.25

Valvetro: Vtipné je, že to neříkám jen já, ale i spousta indie vývojářů. Switch s ani ne 20 milióny uživatelů dokáže často prodat víc indie her, než celý Steam. I bez toho hnoje je těžké prorazit, ale takhle je to ještě těžší.

A i kdybych přeháněl, což nevylučuju, tak stejně odpad na Steamu prostě neprospívá nikomu, kromě Valve. Nevidím jediný důvod, proč bychom je za to neměli kritizovat. Je snad špatné očekávat od obchodníků, že budou nabízet co nejkvalitnější zboží? Nebo aspoň zboží co splňuje alespoň nějaká základní pravidla, jako funkčnost? Co bys říkal na to, kdyby 99% katalogu Alzy vyplňoval totálně nepoužitelný odpad? Asi by sis myslel, že to jsou idioti, co si zbytečně kazí vlastní pověst. Proč si totéž nemyslet o Valve?

Editováno: 8. 08. 2018 v 12.28

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 8. 8. 2018 v 11.41

Mitsurugi: Svým způsobem je to pravda, ale překrucuješ to k příliš dramatickému závěru. Těch dvacet sušenek totiž vždy bude ležet nahoře, na vlastním regále a s dobrým hodnocením. Odpad, který nikdo nechce a nekupuje člověk v podstatě ani nemusí zahlédnout, pokud nechce. Tedy já s tím problém nemám. Odpadu je tam hodně, to ano a je škoda, že si to trochu neusměrnili. Ale zatím vždy, když něco chci, tak to najdu hned, jednoduše a bez prohrabování se odpadem.

UnreAll: Tak na vše kašlou ale aktualizace jsou denně? Aktualizace her jsem nikdy neřešil, ceny mi přijdou většinou tak nějak přijatelné. Samozřejmě, pokud se to někomu nelíbí, pořád má možnost koupit si hru kdekoliv jinde, třeba z nějakého pofidérního trhu. Třeba já to mám tak, že pokud si chci nějakou hru zahrát, tak si ji koupím hned. Času na hraní už dnes není moc a čekat na slevy znamená spíš to, že pak hra leží zbytečně v knihovně. Pokud taková společnost, jako je Valve, vydá hru, která jí generuje zisky, to je snad cílem každé společnosti a rád bych viděl nějakou, která vše dělá z lásky k hráčům. Je potřeba si uvědomit, že tohle celé je v první řadě s byznys. A věř tomu, že kdybys nebyl koncový uživatel, který většinou chce všechno, hned, jednoduše a co nejlevněji, dělal bys přesně to, co Valve dělá. Tím neříkám, že to dělá správně nebo že by nešlo udělat vše lépe.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 8. 8. 2018 v 08.52

Corvus von Corax: Promiň, ale musím nesouhlasit. Není to jako tvůj příklad se supermarketem. Lepší příklad by byl, kdyby těch sušenek nebylo 30, ale tak 2000, 1980 z nich bylo plesnivých a těch kvalitních 20 bylo zahrabaných někde pod nimi.

Jasně, najít konkrétní titul, když vím co chci, problém není, ale někoho opravdu bavilo listovat katalogem a narážet na něco zajímavé, co nezná, nebo co mu uniklo. To už teď moc nejde. Člověk musí spoléhat na jejich algoritmy, které rozhodně nejsou perfektní. Tobě to třeba nevadí, ale očividně jsou tací, komu ano.

Taky nevím z jakých dat vycházíš, když tvrdíš, že "téměř každý má naprosto jasno". Máš na to nějaký zdroj, nebo je to jen domněnka? Stejně tak snadno můžu říct, že naopak většina lidí nesleduje herní weby a neví pořádně co vychází (zvlášť pokud jde o menší hry) a tudíž bordel na Steamu způsobí, že nikdy nenajdou spousty her, které by je mohly bavit, což škodí jim, i vývojářům.

Nahlásit nevhodný obsah

20860885
Corvus von Corax napsal 8. 8. 2018 v 07.45

Fascinuje mě, kolik lidí neustále nadává na odpad na steamu. Proč, proboha? To je jako chodit do supermarketu a nadávat, že kromě vašich oblíbených sušenek mají v nabídce ještě dalších 30 druhů a támhle vlevo dokonce i ty, které nesnášíte. Není to snad absolutně jedno? Vy snad trávíte nějaký čas tím, že listujete katalogem steamu? A nemůžete si vybrat hru nebo co? V životě jsem na steamu v žádné záplavě nic nehledal. O hrách mám jasný přehled. Co chci a co ne. Téměř každý má naprosto jasno, co chce a jde to naťukat do vyhledávače nebo má tituly ve wishlistu... nechápu tyhle "problémy". Jinak monopol sice dobrý není, ale muset mít v PC battlenet, origin, uplay, gog, steam, bethesda launcher aj. také není rozhodně nic příjemného. Jinak Bethesda se už dříve jasně vyjádřila, že chce svou vlastní platformu. Je velice pravděpodobné, že si to otestují na F76 a do budoucna to bude nutnost pro všechny jejich tituly.

Editováno: 8. 08. 2018 v 07.48

Nahlásit nevhodný obsah

20815308
svoboda654321 napsal 8. 8. 2018 v 05.06

Na steamu bych hru uvítal radši.. Teda pokud bethesda nějakým způsobem neopravila přihlášení na jejich server.. Já mám pořád problém spustit fallout 4 kvůli creation clubu .. Jinak než offline nebo přes vpn to nespustim.

Nahlásit nevhodný obsah

20878171
LagZz napsal 8. 8. 2018 v 00.47

Valvetro : Především u VR titulů je situace přehrabování se v odpacích a hledání nečeho lepšího na steamu pekelná, je to nepřehledný, chybí filtry, stejně tak u klasických her.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 7. 8. 2018 v 22.05

Valvetro: "A dobrá hra si vždy najde své místo, o to strach nemám."

Bez marketingu zase tolik ne. On je důvod, proč čím dál tím víc indie vývojářů nadává na Steam a preferují třeba Switch, který i se svojí pidi uživatelskou základnou (ve srovnání se Steamem) dokáže prodat stejně, nebo víc kopií jejich her.

"Až někdo přijde s podobnou platformou, jako Steam a bude to dělat lépe, přehledněji a přívětivěji, rád si vyberu právě to. Zatím si všichni hrají jen na svém písečku."

Proto se nadává na Valve, protože oni by to mohli dělat lépe, přehledněji a přívětivěji, ale jsou to líná prasata co radši budou zneužívat svého dominantního postavení a kasírovat šílené prachy za nic nedělání. Tím se zase dostáváme k prvnímu bodu, monopol je vždycky špatný.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 7. 8. 2018 v 21.55

Mitsurugi: S tím filtrováním to podle mého názoru nebude tak horké. Ještě se mi nestalo, že bych se musel přehrabovat v záplavě něčeho, co nechci, případně abych nenašel snadno, co hledám. A dobrá hra si vždy najde své místo, o to strach nemám. Neříkám, že bych nechtěl mít na výběr, ale zatím jednoduše nemám. Až někdo přijde s podobnou platformou, jako Steam a bude to dělat lépe, přehledněji a přívětivěji, rád si vyberu právě to. Zatím si všichni hrají jen na svém písečku.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 7. 8. 2018 v 21.45

Valvetro: No, monopol není nikdy dobrý. Navíc spoustě lidí vadí, jak na všechno kašlou, jejich obchod je zaplavován neuvěřitelným množstvím totálního odpadu a jim je to ukradené, teď dokonce rezignovali na jakékoliv filtrování. Abych paráfrázoval: "je to jako by Sparkys prodával plyšové medvídky naplněné mrdkou".

Také je to taky hrozně špatné pro menší vývojáře, co skutečně vydají něco kvalitního, protože jejich hru zaplaví tihle medvídci a méně lidí si jí všimne. Valve se v posledních letech prostě stalo z miláčka hráčů synonymem k sraní na všechno.

Nahlásit nevhodný obsah

20863111
Valvetro napsal 7. 8. 2018 v 21.03

UnreAll: Copak Ti udělali? Já třeba na Valve a Steam nedám dopustit. Nepotřebuji miliony různých launcherů a registrací. Ideálně mít vše na jednom místě, jednoduše, dostupně.

Nahlásit nevhodný obsah