Pink Mercy vydělala 12,7 milionu dolarů

10. červenec 2018 13:53 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (26)

Nedávno ve hře Overwatch od studia Blizzard probíhala charitativní akce na podporu organizace BCRF, která se zabývá výzkumem a léčbou rakoviny prsu. Do hry při té příležitosti přibyl skin Pink Mercy, který hráči mohli získat za 15 dolarů. Je to vůbec první skin, který se dal koupit za reálné peníze. K tomu bylo ještě k dispozici tričko za dvojnásobnou cenu. Za celou dobu, kdy akce probíhala, se dalo dohromady celkem 12,7 milionu dolarů.

"Rekordní příspěvek od Blizzard Entertainment, který pomůže spoustě žen k lepšímu zdraví díky hráčské komunitě z celého světa, bude mít opravdu velký dopad," řekla Stephanie Kauffman z organizace BCRF. Konkrétně půjde příspěvek na výzkum prevence, pokročilé způsoby léčby a pomoc pro pacienty s rakovinou prsu po celém světě. Z Blizzardu tento příspěvek také činí největšího přispěvatele za celých 25 let od založení organizace BCRF.

Blizzard do akce nezapojil jen samostatné hráče, ale i několik streamerů. Díky nim se do celkové částky přidalo 130 000 dolarů. "Jsem opravdu vděčný všem hráčům Overwatche z celého světa, kteří podpořili dobrou věc jejich nadšením pro hru i velkorysostí," řekl Mike Morhaime, CEO Blizzardu.

Veškeré výdělky šli opravdu na příspěvek organizaci, i když jednu dobu na povrch vylézaly zvěsti, že část peněz jde do kapsy někomu jinému. Rychle se ale vše vyjasnilo. Za nás je to od Blizzardu rozhodně pozitivní krok. Jak se na podobné akce koukáte vy?

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20874536
Minstriel napsal 10. 7. 2018 v 15.31

Blizzard mohl prispět jeden měsíc poplatků od všech hráču Wowka :D. To by mohlo být cca dalších 900.000.000,-Kč.
Když už je u té dobrosrdečnosti. Takhle je to super reklama, která je nestála nic a zvýšila jim reputaci.
I tak pěkné gesto, bez nich by organizace neměla takové finance.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 10. 7. 2018 v 14.29

case.a: Neblbni, to by je stálo peníze.

Nahlásit nevhodný obsah