VR pro Xbox Microsoft neplánuje

22. červen 2018 08:31 / Jakub Štěpánek / Novinky / Diskuze (6)

Phil Spencer kdysi prohlásil, že Xbox One X je připraven na podporu zařízení pro virtuální realitu. Dosud však k realizaci takového projektu nedošlo a pravděpodobně ani nikdy nedojde. Virtuální realita na konzolích tedy zřejmě zůstane doménou PlayStationu.

Vedoucí marketingu ve společnosti Microsoft Mike Nichols se v rozhovoru pro GamesIndustry.biz vyjádřil, že aktuálně nemají žádné plány s virtuální realitou pro konzole Xbox.„Věříme, že počítače jsou pravděpodobně nejlepší platformou pro imerzivní VR a MR,” řekl Nichols. Otevřená platforma podle něj nabízí možnost rychlejšího a intenzivnějšího rozvoje.

V rozhovoru se také zmínil o augmentované realitě pro mobilní telefony, což označuje jako dobrý nápad a očekává další růst tohoto segmentu. Xbox dle Nicholse naopak cílí primárně na zážitky spojené s hraním na televizi. Zaměřovat se na ně chtějí také v budoucnu.

Nichols se také vyjádřil k nákupu čtyř nových studií, konkrétně Playground Games, Undead Labs, Ninja Theory a Compulsion Games. Akvizicí se pochlubili na své konferenci v rámci E3. Microsoft slovy Nicholse hledal způsoby, jak zvýšit počet svých studií, výše zmíněná již dlouho znali, spolupracovali s nimi na projektech. „Tým se rozhodl, že právě tato studia nám pomohou odvyprávět nové příběhy v novém světě, odlišným a lepším způsobem,” prohlásil Nichols. Odlišný přístup těchto studií přiměl Microsoft k investici.

Microsoft si koupí nových studií získal zajímavou pozici. Uvidíme, zda z velké investice dokáže něco vytěžit. Doufejme, že studia nečeká černý scénář v podobě jejich rozpuštění, což Microsoft v minulosti předvedl například se studiem Lionhead.

Zdroj: Game Industry, WCCFTech

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
7519761
MaxLaMage napsal 22. 6. 2018 v 11.46

DeviR1: No, pokud máš Oculus, tak to chápu, když to porovnám s HTC, je to jako hračka pro děti. Já na svym HTC Vive hraju pravidelně, a to ho mám skoro rok. Ať už si zablbnu u Beat Saber, nebo dám pár map v jednom ze spousty modů v Rec Room... nebo Gorn, Arizona Sunshine ... je pořád co hrát.

Editováno: 22. 06. 2018 v 11.47

Nahlásit nevhodný obsah

20875788
DeviR1 napsal 22. 6. 2018 v 10.43

VR je dobré si vyzkoušet na dvacet minut na nějaké akci, nebo u někoho kdo to vlastní, ale kupovat je to zbytečnost. Protože potom zjistíte, že jste za to dali více peněz jak za konzoli a použijete to jednou za dva měsíce. Vím o čem mluvím.

Editováno: 22. 06. 2018 v 10.43

Nahlásit nevhodný obsah

20886905
MartinEK4 napsal 22. 6. 2018 v 10.05

MarHor: v čem přesně jim ujel vlak? Nechcou investovat čas ani penize do něčeho co se jim nevyplatí, viz mizerné prodeje PS VR? Třeba na něčem pracují pro další geberaci Xboxu. Nebo čekají na technologii, která jim zaručí masivnější zájem zakaznika a tím větší prodeje. Jako hrát něco v osekané grafice, něco z čeho hráči může být potencionalně špatně, to opravdu není bestseller. A MS to moc dobře ví. Vlak mu ujel s Kinectem

Nahlásit nevhodný obsah

20875622
MarHor napsal 22. 6. 2018 v 09.44

Myslím, že tomu kdo nepochopil VR ujíždí vlak, což platí i pro MS

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 22. 6. 2018 v 08.55

Spíše se podívali, jak je na tom bídně VR na trhu ani na PS to prakticky žádný velký úspěch nemá a na Xboxu by neměl taky... To je jediný důvod... Ostatně na konzolich je VR hodně o kompromisech, hrát hru v normální grafice na TV, nebo s o generaci osekanou na VR? To se pak těžko s VR argumentuje

Nahlásit nevhodný obsah