AC Odyssey se více přiblíží k RPG

11. červen 2018 23:47 / Martin Nahodil / Novinky / Diskuze (21)

Konečně jsme se dočkali plnohodnotné ukázky nejnovějšího dílu Assassin's Creed s podtitulem Odyssey. Bude se odehrávat kolem roku 431 před naším letopočtem. Hlavní postavou je odvržené spartanské dítě, které zřejmě nenaplnilo představy rodičů. Hned tady narážíme na velmi zajímavou věc. Bude na vás, kdo bude hlavním hrdinou této odysey. Máte na výběr ze dvou charakterů - Alexios a Kassandra. Podobně jako v Dishonored 2 to bude fungovat tak, že si na začátku hry vyberete jeden z nich a už nebude cesty zpět.

Skrytou čepel v tomto díle nahradí Leonidovo kopí. To vám poskytne řadu unikátních schopností jak v boji na blízko, tak v boji na dálku. Bitvy se pak budou odehrávat jak na souši, tak na moři. Tento trend začal už v Assassin's Creed III. Na scéně se objeví i historické postavy. Konkrétně se představil Sokrates. V souvislosti s tím se potvrdily spekulace ohledně možnosti výběru odpovědí v konverzacích. Série Assassin's Creed se tak posune k RPG ještě více než v Origins.

Podobnost s předchozím dílem se rozhodně nedá popřít. V gameplay traileru si můžete všimnout stejných animací, a dokonce budeme opět mít dron, tentokrát ve formě orla. Crafting, levelování a lovení zvěře bude fungovat na stejném principu, jako v Origins. Místo egyptských bohů tady ale budeme moci narazit na jiné mýtické potvory. Na konci traileru se objevil Minotaurus.

Hra vychází 5. října letošního roku pro všechny platformy.

Zdroj: Ubisoft E3

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20878831
michalnezval napsal 11. 6. 2018 v 23.58

Odyssey bude to samé co Origins,jen v Řeckých kulisách,nic víc,nic míň.Nutno dodat,že v nádherných;-) Mám jen obavu ze stále stejné herní náplně,ta už mě nudí:-(..Ale aspoň souboje vypadají co se týče komb, pohybů a killů,daleko lépe než v Origins,což je super;-)..A chtělo by to něco ve stylu Heraklovy cesty a jeho úkolů ,kde by jsme bojovali se známými mýtickými nestvůrami,to by bylo boží;-)

Editováno: 12. 06. 2018 v 00.12

Nahlásit nevhodný obsah