Nic netrvá věčně. Assassin's Creed Origins odolával náporu pirátů, ale i přes to, že mu vypomáhala kromě Denuva i ochrana VMProtect, nakonec neodolal. Pirátská skupina CPY tak překonala kombinaci dvou bezpečnostních systému i samotný Uplay, který do jisté míry slouží taktéž jako pojistka proti pirátům.
S Assassin's Creed Origins tak definitivně padla verze 4.8. Dosud se jí podařilo pouze u Sonica obejít, ale nepodařilo se jí kompletně prolomit. Nepovedlo se to zatím ani těm, kteří před rokem prolomili do té doby měsíce neprolomitelnou verzi. CPY ale posledním úspěchem obešlo dosud nejsilnější verzi posílenou o VMProtect. Zmíněná skupina tak opět může rakouské společnosti zavařit. V minulosti byla ochrana s každou další hrou čím dál nespolehlivější, což eskalovalo hrami, které vydržely sotva den.
Na druhou stranu se toho v současné době zase moc neděje. Všechny velké společnosti se shodují, že rozhodují první dny prodejů, a Assassin v tomto ohledu „přesluhoval“. Navíc se hra těšila i vřelému přijetí kritiků a fanoušků, což je pro Ubisoft dvojitá výhra. Francouzský vydavatel by nicméně potřeboval, aby se totéž povedlo i se hrou, která vyjde zanedlouho, s Far Cry 5. Ten ale přijde s čistým štítem, neboť Denuvo už dávno potvrdilo, že jej bude chránit nástupce v podobě ochrany 5.0.
Uvidíme, jestli se Ubisoft odhodlá verzi 4.8 z Assassina vyjmout, a pokud ano, tak zda se tím sníží nároky na hardware. Podobné kroky a následné testy v tomto ohledu neprokázaly nějakou zásadní změnu, ačkoliv Assassin's Creed Origins je zatížen již několikrát zmíněným dodatkem v podobě VMProtect. Ubisoft se ale k odebrání ochran historicky příliš nemá. Například u Watch Dogs 2 je dosud. To je mimochodem další hra vydavatele, která ke hraní vyžaduje výkonný procesor.
Zdroj: DSO Gaming
Vy obhájci DRM a nálepkovači (signifikantní části) PC hráčů jako zlodějů, pokud zvládáte trochu angličtiny, poslechněte si na toto téma zajímavých 7 minut:
http://youtu.be/A3O30Lkh2-k
Editováno: 7. 02. 2018 v 11.30
Tady asi hodně lidí nezná význam slova krádež a zloděj. Říct o člověku, který si stáhne něco z torrentu, nebo i z jiných stránek, že je zloděj je docela vtipné. To je tedy zloděj asi každý druhý :) Takový člověk totiž nikoho neokradl ani kvůli němu nikdo nepřišel o zisk. Tím, že si stáhnete hru z torrentu nikomu finančně neublížíte. Možná tak svému svědomí. Prodejnost her určuje to, jak je hra kvalitní a zábavná ne nic jiného.
Masarkavtrenyrkach: Ano, krade, to nepopírám, pirátit hry je špatné, nikdy jsem netvrdil opak. Co jsem ovšem vždy zpochybňoval je negativní dopad toho kradení na reálné prodeje, protože ten tam prostě z dostupných zdrojů vidět není a člověk nepotřebuje statistický výzkum aby to poznal. Hry prodává marketing a kvalita, ne DRM.
https://cdn.netzpolitik.org/wp-upload/2017/09/displace ment_study.pdf
Tady jsem našel nějakou vcelku starou studii, která tvrdí, že herní pirátství opravdu nemá efekt na prodeje, je tam ale velká statistická chyba, takže taky může být naprosto bezcenná.
Editováno: 6. 02. 2018 v 17.54
Mitsurugi: Škoda. Trochu jsem čekal, že si počtu nějaké výsledky výzkumů, analýz, srovnání a statistických tabulek. Tak nic. Pořád si dál budu myslet, že když má člověk možnost z pohodlí pokoje krást, tak krade.
Máš pravdu, že v uvedených dimenzích lze postavit i výkonné PC. Mne jen zajímalo, jestli má takové i ten pisatel.
jan850915: "nezamikej", no to mě poděl nulou...
No, kdybys věděl, že ti ten zámek prakticky nepomůže a prodeje jsou stejně ať už ho tam máš nebo ne. Pirátství je unikátní problematika, nedá se srovnávat s fyzickou výrobou a prodejem.
Ocelotr2.0: Musím si ty komentáře zkopírovat, ať to nemusím pokaždé znovu vypisovat :D
Editováno: 6. 02. 2018 v 13.21
Jen se kochám, jak některé články vždy vyústí ve stejnou diskuzi :).
Pokračujte chlapcí, nenechte se rušit.
Vymluvy na vytizeni procesoru nechapu. Mam 3.! generaci i5. Tj. Sest let starej procesor. Sice podporenej novou grafikou (gtx1070) a jedu komplet nastaveni na max, 1080p a uplne bez problemu
Vincent V: To je pravda. Víc než půlka PCčkářů si jednou za čas něco ukradne (hudbu, film, Photoshop, hru...), ale rozhodně to není tak, že by se tím tržby vydavatelů snížily na polovinu. Spousta her nemá žádnou ochranu nebo jen minimální a přesto jsou populární a vydělávají.
Masarkavtrenyrkach: Najdi si dostupné údaje o prodejích chráněných a nechráněných her (SteamSpy, VGChartz, tiskové zprávy) a porovnej si je, žádné závratné rozdíly, které by ukazovali, že statisíce pirátů si kvůli DRM hru běží koupit tam nenajdeš. Ostatně tohle jsem ti už několikrát říkal a pokaždé se na to ptáš znovu...
Ještě jsem neviděl nic, co by mě přesvědčilo o tom, že DRM je něco víc, než placebo pro akcionáře. Pokud máš ty nějaké statistiky, které to vyvrací sem s nimi.
Jinak klidně se dá postavit výkonné PC ve skříni podobných rozměrů.
Vincent V: Har har har.
Editováno: 6. 02. 2018 v 12.25
JabJab21: Tvé PC se také nachází v krabici o rozměrech 295mm x 55mm x 327mm (rozměry PS4 Pro)?
Mitsurugi: Můžeš nějak své tvrzení podpořit potvrzenými statistikami?
Nakouknul jsem. Ryzen 5 1600 cca 4500,-, GTX 1060 (8GB) cca 8000,-. DDR3 16GB cca 3200,-. A vím, že si PC na hraní stavět nebudu a dál se spokojím s konzolí za třetinu ceny.
Aethan napsal 6. 2. 2018 v 22.33
Ano je to myšleno vážně a také to tak je, ale někdo to prostě nepochopí :) Je rozdíl krádež něčeho například v obchodě a stažení hry na internetu :) To se nedá definovat jako krádež už jenom proto, že tím jako například Ubisoft neztratí ani korunu. A není to ani trestní čin.