„Vedení řeklo, že THPS už nikdo nechce"

12. leden 2018 12:10 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (6)

Logickou cestou bychom došli k tomu, že nejoblíbenějšími sportovními hrami musí být zákonitě nějaký sport, který sledují masy diváků. Například FIFA. Mezi hegemonii fotbalů, basketbalů nebo hokeje se ale v minulosti dokázali vklínit i hry s relativně úzkým vyhraněným publikem. Své by o tom mohl povědět třeba Tony Hawk.

Série, které Tony Hawk propůjčil své jméno, patřila v minulých letech mezi nejpopulárnější vůbec. Je skoro až s podivem, kolik hráčů vlastně Tony Hawk's Pro Skater zná a kolik z nich s ní má osobní (veskrze pozitivní) zkušenost. Dnešní doba jim ale příliš nepřeje – naposledy, když se série pokusila o návrat, to dopadlo přímo katastrofálně. Čí je to vlastně chyba? Znamená to, že podobné hry jsou za zenitem?

Nekvalitu hry přisuzujme čemukoliv jinému, jen ne tomu, že základ hry by už v dnešních dnech nikoho nebavil. Viňme studio, nízký rozpočet, cokoliv. Jeden z designérů bývalých her Tony Hawk's Chris Rausch ale viní především ty nahoře. To prý oni si řekli, že hráči vlastně nic takovéhu už nechtějí.

„Já si myslím, že Tony Hawk 5 situaci na nějaký čas zpečetil, což je škoda, protože hráči, kteří by jej chtěli, tam venku stále jsou. Prodalo se ho sice dost, více než dílu Shred, ale když jsem o hře slyšel poprvé, měla se prodávat za 20 dolarů. Někdy časem se ale rozhodli, že to vydají krabicově a naúčtují si padesát,“ popisoval situaci dílu z roku 2015 člověk, který sám stál za vývojem těch nejlepších dílů série.

„To zdražení bylo dalším hřebíčkem k pošramocení reputace hry. Hráči by byli shovívavější, kdyby stál tenkrát THPS5 o něco méně, ale myslím, že to byl přesně ten případ, kdy bylo jasné, že na hru čeká spousta fanoušků, a vy víte, že chtějí víc a přesto jim dáte něco, co za tu cenu nestojí. A následně se dle výsledku ti s kravatami rozhodli, že vlastně neexistuje dostatečně velká základna pro skateboardové hry. Jenže ona existuje, ale chce něco lepšího, něco, co za to bude stát,“ dodal závěrem.

Místo Tonyho Hawka se tak musíme spokojit se hrami, jako je vznikající a nadějně vypadající Session. Nebo spoléhat na EA a doufat, že nesdílí stejný názor jako Activision a že alespoň oni pořádně oživí svou sérii Skate. Nebo čekat na to, s čím přijde sám Tony Hawk – ale tentokrát už bez Activisionu.

Zdroj: PSU

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr2.1 napsal 15. 1. 2018 v 07.19

Vedení má jednou pravdu. Tony Hawk se vyčerpal třetím dílem, od tý doby to bylo horší a horší, až Tony Hawka opustil každý, kdo to má v hlavě pořádku.

Editováno: 15. 01. 2018 v 07.24

Nahlásit nevhodný obsah

20839414
helllephant napsal 12. 1. 2018 v 16.45

co já se nahrál THPS3... ale popravdě, radši bych asi další díl SKATE... ideálně bez bugů :-D

Nahlásit nevhodný obsah

20876347
Cimba4 napsal 12. 1. 2018 v 15.13

davnemecek: Neřekl bych že nikdo, ale bude to hrstka lidí. A to se jim určitě nevyplatí. Dřív jsem ho taky hrál... to už hodně let zpět. TH 1,2,3... ale ty časy už jsou pryč.

Nahlásit nevhodný obsah

20921967
davnemecek napsal 12. 1. 2018 v 14.00

Hrozně rád bych si zahrál hru, jako byla například Undeground 2 nebo American Wasteland, zlatý časy na PS2... aspoň remaster by mohli udělat. A to, zě si vedení myslí, že TH už nikdo nechce je totální hovadina. Jsem hodně zvědav, na jaké hře Tony pracuje tentokrát a s čím přijde. Snad to bude za něco stát, jako za starých časů. Myslíte, že by jsme se mohli něčeho dočkat už tento rok? Přece jen už je to delší dobu, kdy byly články o tom, že Tony pracuje na nějaké nové hře... snad to bude co nejdřív

Nahlásit nevhodný obsah

20896559
Trix napsal 12. 1. 2018 v 13.37

HolyGman: Holt, když žijí na vrcholku zigguratu, jediný kontakt se zemí jsou čísla a analýzy od nohsledů

Nahlásit nevhodný obsah

11259770
HolyGman napsal 12. 1. 2018 v 12.17

Vedení má očividně v hlavě nasráno :(

Nahlásit nevhodný obsah