Ubisoft odhaluje gameplay AC: Origins

22. srpen 2017 15:00 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (16)

Po CGI ukázce nejnovějšího přírůstku do série Assassin’s Creed tu máme video další, to tentokráte ale již pochází přímo ze hry a spatřit tak můžeme enginem poháněnou strkanici, kterou spustil mocenský boj několika známých historických postav.

Mezi ty patří i sám Julius Ceasar a Kleopatra a tato slavná dvojice se pouští do křížku nejen s koloběhem dějin, ale v rámci odpovídajícího dramatického střihu také s naším protagonistou jménem Bayek.

A to už jde pochopitelně do tuhého, neboť tato postavička má v příběhu hry nejen pevně dané místo, ale především také svoji sadu úkolů, které budeme muset dějinám navzdory plnit a ke splnění kterých se budeme prokousávat mimo jiné i přepracovaným soubojovým systémem.

O specifikách toho se pak můžete dočíst více například v našich prvních dojmech přímo ze hry, teď už si ale nenechte ujít novou ukázku, která sice nemusí oplývat přehnanou historickou přesností, zaujmout však svým zpracováním jistě dokáže:

Assassin’s Creed Origins vychází 27. října na PC i na konzolích a na Xzone si můžete předobjednat nejrůznější edice hry, a to včetně jedné vyložené božské.

Zdroj: VideoGamer.com, Ubisoft

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20847380
Mitsurugi napsal 24. 8. 2017 v 09.00

OneShot: Tak samozřejmě, jenom jsem dal pohled z druhé strany.

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 23. 8. 2017 v 23.14

Mitsurugi: Sto lidí, sto chutí. Já jedničku dohrál minimálně čtyřikrát, možná pětkrát, ale to už s jistotou tvrdit nemůžu. Možná je to i tím, že tam v podstatě nejsou žádné vedlejší úkoly (jen pár "vyšetřování"), takže se dohraje celkem rychle, no a taky je tam famózní český dabing. A hlavně jednička má tu nejlepší, nenucenou stealth atmosféru, souboje jsou trochu těžší, tak akorát, a při parkouru se musí trošku uvažovat, jelikož nejde vylézt všude. Jo a mám rád Altaïra, legendárního mentora. Souhlasím s tím, že je repetitivní, ale tohle je jedna z mála her, kde si myslím, že je to naopak dobře, prostě má tak vychytanou hratelnost, že mi nevadí ty činnosti opakovat dokola.

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 23. 8. 2017 v 16.07

OneShot: Masarkavtrenyrkach: Naopak, jedničce se s klidem vyhni, hraje se nejhůř a je neuvěřitelně repetivní (i na AC poměry, což je co říct). Dvojku jsem bez problémů dohrál na 100%, u jedničky jsem měl co dělat abych jí aspoň dohrál, poslední třetinu jsem jel skoro speedrun abych to už měl za sebou.

Mimochodem, jedničku jsem hrál jako první, takže jsem nebyl rozmlsaný dvojkou.

Editováno: 23. 08. 2017 v 16.07

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 23. 8. 2017 v 15.39

Masarkavtrenyrkach: Jedničku si určitě zahraj, nikdy jsem se nedokázal rozhodnout, jestli je lepší jednička, nebo dvojka. Jednička sice nemá tak propracovaný příběh, ale zato má tu nejasasínštější atmosféru ze všech, až přijedeš do Akry, tak pochopíš.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 23. 8. 2017 v 12.55

Z velkých dílů jsem nehrál jedničku a Rogue. Jinak jsem všechno dohrál. Dvojka se mi moc líbila, a ještě víc Brotherhood. Pak to pro mne šlo z kopce. Trojka mne otrávila nezajímavým skákáním z větve na větev a pobíháním po lese. Mírné a dočasné osvěžení byl Black Flag díky lodičkám (ano, vím, že už byly v trojce) -- ale jinak ten díl byl divný. Asasíni tam byli na ostrově jak trotlové a po nějakém asasínovském étosu z prvních her nebylo ani památky. Unity pro mne je samé dno série. Už jsem se nutil to dohrát. Nezaujal mne ani příběh, ani hlavní postava a její motivace a ani hratelnost. Po dílech, kde se aspoň jezdilo na koních nebo plavilo na moři (nebo aspoň drandilo po lanech ze střechy na střechu, když už nic jiného) přišla hra, kde nebylo kromě únavného prodírání se nesmyslným množstvím paňáců na ulicích vůbec nic. Ano, přibylo pár věcí. Dalo se víc lézt do interiérů. Dalo se proskakovat okny. Konečně se dalo jít v podřepu. Rychleji se dalo seskakovat dolů ze střech. Ale taky zmizelo zapískání, nepřátelé se nedali přilákat, obtížnost přituhla, přibylo misí, kde prozrazení znamenalo restart, nepřátelé, kteří běželi za hráčem kilometr, přibyla tři(!) platidla.
Samozřejmě je tohle individuální. Někdo si to užíval, já až tenhle díl přetrpěl.
Takže jsem pak byl nakonec docela příjemně překvapený, že Syndicate se mi hrálo dobře. Určitě je to tím nulovým očekáváním. Ano, Syndicate má asi nejslabší bojový systém -- máchat hůlkou prostě není tak cool jako pořádným mečem nebo sekyrou (byť je to hodně vzdálené mé představě o asasínech). Ale aspoň tam přibylo rychlé slézání domů, rychlý způsob transportu, dalo se tam jezdit (GTA z viktoriánské Anglie :-)), zpátky se vrátilo zapískání. Zůstaly alternativy vyřešení misí, které asi jako jediné výrazné pozitivum přineslo Unity. Bavilo mne házet na dálku nože a zase se vrhat z výšky na oběti. Bavilo mne postupně zabírat jednotlivá teritoria v Londýně. Oproti Unity jsem se tady víc cítil jako asasín a byl jsem schopný řešit věci tiše a nepozorovaně. Skvělá hra? To ani náhodou! Ale po Unity se pro mne aspoň vrátila zábavnost. Takže jsem nakonec na Origin i zvědavý, což by se čistě po Unity nestalo.

P.S.: Souhlasím, že hlavní hrdina v Syndicate je debil. Nejspíš je tak zkonstruován zcela záměrně, aby vytvářel kontrast se svou rozumnější sestrou. Ale od trojky jsem nad hlavními postavami série zlomil hůl. Ve trojce jde aspoň ještě o nějakou pomstu. Ve čtyřce už jen o prachy, stejně jako v Syndicate. V Unity se pokusili vrátit téma msty a souhlasím, že je to určitě lepší než nic, ale pro mne to bohužel stejně nakonec pohřbila nezajímavá hratelnost.

Editováno: 23. 08. 2017 v 13.07

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Pozastavený účet napsal 22. 8. 2017 v 20.16

Masarkavtrenyrkach: A s naprosto stupidním hlavním hrdinou, jehož debilita a ignorance byla počátkem každé sekvence?
Unity mělo dost promakané detektivní mise.Zatímco Syndicate mělo naprosto nesmyslně se vyvíjející se opakující vedlejšáky.

Editováno: 22. 08. 2017 v 20.19

Nahlásit nevhodný obsah

20885768
kingosek napsal 22. 8. 2017 v 19.48

OneShot: Perfektně napsané/shrnuté a musím říct, že to vystihuje
i moje názory a zážitky na tuto sérii až nebezpečně dokonale :) Také vkládám velké naděje do Origins (zajímá mě vše "neodhalené"...jako modern/present days story například)...jen dodám, že Syndicate, ač nemastný neslaný, se dobře hrál...byl to první AC díl, co jsem hrál na gauči a gamepadu! Možná i proto částečně. A taky Evie :)

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 22. 8. 2017 v 18.46

Sice jsem dohrál úplně všechny hry s asasíny, co kdy vyšly, ale ta pravá asasínská série pro mě končí s trojkou. Jednička vynikala výbornou atmosférou a hratelností, trilogie s Eziem svým příběhem a prohloubením původní hratelnosti a trojka pak svou kombinací příběhu a otevřeného světa.
Od té doby to jde se sérií z kopce- všemi vychvalovaný Black Flag byl v recenzích chválen pro to, že vedlejší úkoly jsou zábavnější než příběh samotný- to je pro mě samo o sobě prostě špatně, v sérii, kde příběh vždy táhl hráče kupředu.
I v jedničce, která má příběh jednoduchoučký až běda- neříkejte mi, že vás nezajímalo, jestli se Desmond dostane z té podivné místnosti a že jste nezkoušeli uniknout, že jste se netěšili, až Altaïr získá zpět své postavení a schopnosti, že vás nezajímalo, kdo stojí za celou tou konspirací proti vašemu řádu, že jste nechtěli dokázat Malikovi, že vy jste ten nejlepší asasín a on se mýlí.
V Black Flagu jsme si v klidu vylepšovali lodičku a protože Edward is just so careless and he's a pirate, not assassin, tak nás vlastně ani nic nemotivovalo příběh dohrát. Už vás netlačí dopředu, aby Altaïr získal své postavení a vy odpovědi na své otázky, aby Ezio a Connor pomstili svou rodinu. Moc tomu nepomáhá ani to, že z ctnostného řádu asasínů udělali partičku pralesních podivínů praktikujících voodoo, fakt se nedivím, že se k nim Edward ve hře nechtěl přidat.
Navíc díl od dílu čím dál víc ubývá historických postav- vrcholem byla jedna jediná cutscéna s Bonapartem v Unity (ok, ještě jsme s ním jeli výtahem)- a zatímco v prvních dílech jsme sami zasahovali do vývoje historických událostí, v těch posledních se spíš samy dějí kolem nás bez našeho přičinění- asi to má co dělat s tím, že bojujeme za čím dál řadovější a tuctovější představitele bratrstva (Syndicate je už úplné dno).
Proto doufám, a zvlášť po posledních dvou trailerech, které jsou neskutečně dobře udělané, že se příběh a jeho důležitost ve hře a důležitost hlavního hrdiny pro příběh vrátí do starých kolejí a zase jednou zažijeme parádní historickou jízdu!
Starověký Egypt jsem si v téhle sérii vždycky strašně přál, a právě proto mi na tomhle dílu fakt záleží- vím, že se do něj samozřejmě nevrátí, a tudíž, když se tohle nepovede, tak už nikdy dobrý asasín z Egypta nebude. Takže, abych se parafrázoval: they've got one shot at this. A proto to MUSÍ být super!
Nerad bych totiž při hraní připomínal Ashrafa Ismaila, pokud jde o čelo, radši bych, aby mi hra na rtech vykouzlila ten jeho úsměv.

Editováno: 22. 08. 2017 v 19.01

Nahlásit nevhodný obsah

20921036
barth731 napsal 22. 8. 2017 v 16.34

Ass. vypadá moc dobře, jediné co mě trochu znepokojuje jsou souboje , to máchání oštěpem místo toho aby ho efektně hodil (což nechápu proč toto vůbec neumí) , bojím se toho že to bude nudné (stejné nepřátele stejný způsob boje, uplácáš soupeře dlouhým klackem a hele támhle je jeho dvojník tak zase znova to samé, něco jako byl Ryse Son of Rome na Xboxu , nádherná grafika ale souboje nuda).Dále na to že se bojuje mečem ,lukem,oštěpem, jsou zranění takřka žádná , né že bych byl příznivcem krvavých akcí , ale tohle je podle mě až příliš málo.

Editováno: 22. 08. 2017 v 16.37

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 8. 2017 v 16.31

Cokovenecek: A ne a ne a ne. Syndicate bylo jasně lepší. Mělo lokotku, čoudící komíny, dětskou práci a hlavně -- cockney slang a asasínku s pihama! :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Pozastavený účet napsal 22. 8. 2017 v 16.25

Zajímalo by mě, zda bude Caesar na straně asasínů nebo templářů.Nebo nějakých předchůdců těchto dvou řádů.A už bych konečně rád viděl, aby se dějová linka v současnosti pohnula.Syndicate mělo spolu s Unity otřesnou dějovou linku v současnosti.

Nahlásit nevhodný obsah

20917394
Pozastavený účet napsal 22. 8. 2017 v 16.22

miloch.pivoch: Unity bylo lepší než Syndicate.I said it! :D

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 22. 8. 2017 v 16.21

Objeví se tam i Asterix s Obelixem?

Nahlásit nevhodný obsah

20886582
miloch.pivoch napsal 22. 8. 2017 v 16.09

RomiDush:
Vývojářská studia jsou neskutečně talentovaná, ale nedostatek času a přísný vývoj dává někdy na uzdu kreativitu a zabíjí
Vidíš jak dopadlo Unity, sice ve vývoji 4 roky, ale vydavatel požadoval dodržet termín a dostali produkt, který se svým obrovským potenciálem mohl stát nejlepším dílem v sérii a také dlouhotrvajícím produktem.
To se bohužel kvůli prvotním chybám nestalo.
Nicméně Origins na mě nepůsobí tak ambiciózně a minimálně to vypadá, že dodrží všechny sliby a dovalí nám nadupaný titul se všemi aspekty, co dělají
sérii tak oblíbenou. Nádherný svět, možnosti pohybu a příběh jako konspirační thriller a fikci kombinovanou s historickým románem.
A ještě nám k tomu dají něco navíc.

Nahlásit nevhodný obsah

20896522
RomiDush napsal 22. 8. 2017 v 15.24

Budeme jen doufat, že to zase něco nepokálí. Ono Ubi nedělá špatný hry, jen je vždycky dodělá špatnou herní politikou a bugy. Většinu her od nich jsem si ale docela užil a není náhodou tohle cílem her? Pobavit hráče?

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 22. 8. 2017 v 15.21

Snad ještě lepší trailer, než ten minulý! Tak to vypadá, že nás čeká starověká Hra o trůny. A možná trochu Bena Hura, když jsem viděl ty quadrigy (čtyřspřeží). To si nechám líbit.

Nahlásit nevhodný obsah