FPS LawBreakers zažívá pomalý start

10. srpen 2017 17:29 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (6)

Launch LawBreakers sice na jednu stranu provázejí drobné porodní bolesti v podobě horšího síťového kódu v případě PlayStation 4 verze hry, nicméně prozatím jsou ohlasy velmi kladné. Pozitivní nálada a sympatie hráčů však ještě nestačí ke komerčnímu úspěchu hry, a právě v tom, zdá se, může mít CliffyB a jeho parta Boss Key Productions celkem problém.

Snad všichni se můžeme shodnout na tom, že konkurence na poli on-line FPS je tvrdá a jakýkoli nový přírůstek to má dnes obtížné hned z několika důvodů. Mezi ty může spadat kupříkladu nařčení z vykrádání druhých či naopak přílišná snaha o originalitu, jež může skončit nezábavným mišmašem.

S LawBreakers to vypadá všelijak a následující týdny rozhodnou o tom, nakolik bude hra úspěšná.

V případě LawBreakers pak může být oním klíčovým prvkem velký příklon k hardcorové hratelnosti a celková náročnost hry, jež se v kontextu moderních a maximálně přístupných her příliš nenosí, nicméně tak jako tak je to prvek, který by v ideálním případě měl být přinejmenším dvojsečný. Buďto takový důraz na um hráče přiláká, anebo je odradí. Bohužel to zatím s LawBreakers vypadá všelijak a následující týdny rozhodnou o tom, nakolik bude hra úspěšná.

Prvotní zprávy přitom optimistické rozhodně nejsou a od poslední otevřené bety došlo k výraznému propadu hráčské základny. To je na jednu stranu sice pochopitelné (předtím byla hra přeci jen zdarma), na straně druhé jde o propad celkem výrazný a jde údajně o úbytek hráčů až v desítkách procent.

Těsně po startu tak hru nelze nalézt ani ve stovce nejhranějších titulů na Steamu a vyloženě děsivě pak vyznívá fakt, že kupříkladu takový Battleborn na tom byl při startu podstatně lépe, a to si na něj dnes již příliš mnoho lidí ani nevzpomene. Pokud bychom každopádně měli mluvit konkrétněji, tak v případě LawBreakers bylo při launchi vrcholem na tři tisíce hrajících, v případě Battlebornu pak byla tato cifra až čtyřnásobná.

Současná situace tedy lichotivá zřejmě není a momentálně to má v rukách jak marketingové oddělení vydavatele a potažmo tvůrců hry, tak i samotná komunita. Ta se však o osud titulu naštěstí aktivně zajímá již nyní. Teoreticky bychom se pak mohli postupem času dočkat i opětovné změny platebního modelu, to bychom už ale zabíhali do prostých spekulací.

Zkrátka jak to bude dále, to zatím netušíme. Na jednu stranu nám ale tímto nezbývá než vyzvat k vyzkoušení na vlastní kůži. Hra vpadá v pohybu úžasně (obzvláště, pokud to někdo umí – viz launch trailer) a není ani tak drahá (PSN, Steam), aby za pokus nestála.

Zdroj: PCGamesN, VideoGamer.com, Steam: Game and Player Statistic, Reddit

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20869881
_pedrox_ napsal 10. 8. 2017 v 23.30

O mesiac Destiny 2. Prečo hrať budgetovky, keď môžem hrať prvú ligu? :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20813250
UnholyU napsal 10. 8. 2017 v 20.58

Ono kdyz je hra ktera nema napady za prachy nedivim se a nechapu proc zrovna on rekl ze gow 4 nemaji napady

Nahlásit nevhodný obsah

20884991
Lex_ napsal 10. 8. 2017 v 18.47

spíš mrtvá hra...

Nahlásit nevhodný obsah

20919665
Zerosekai napsal 10. 8. 2017 v 18.42

pomalý start velmi pomalé jízdy, která skončí ve free to play vesničce. Myslel sem si to už když oznámili že to bude buy to play, pánové chtěli ve velkým zabodovat na poli který je už dominováno overwatchem. Jako free to play hra si to možná získá nějakou základnu hráčů ale takhle, pff pa pa lawbreakers.

Nahlásit nevhodný obsah

20866316
Wumitai napsal 10. 8. 2017 v 18.16

drahý to je, když vezmu v potaz od koho to je a co to vlastně nabízí, za tu cenu, můžu mít několik indii her a nebo jednu velkou co je ve slevě, takže počty sou jednoduchý

Nahlásit nevhodný obsah

20867579
Vollodo napsal 10. 8. 2017 v 18.07

Mě se to absolutně nelíbí. Je to primárně střílečka, ale přitom jsem nemohl přijít na chuť ani jedné zbrani. Takže pro mě nezábavný gunplay, žádná satisfakce. A to je u střílečky problém docela :)

Nahlásit nevhodný obsah