Šéf vývoje AC Origins: Na velikosti nezáleží

3. červenec 2017 11:52 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (4)

Na letošní E3 jsme se dočkali poměrně podrobného představení Assassin’s Creed Origins a Zdeněk vás následně seznámil se svými dojmy přímo z hraní. Velkým tématem je ale samozřejmě velikost herního světa a jeho zpracování. V rozhovoru pro magazín Game Informer se o něm rozhovořil šéf vývoje Ashraf Ismail.

Zmínil, že je obtížné porovnávat hru s předchozími díly, protože každý projekt je odlišný. Je si ale zcela jist, že Origins jsou mnohem větší než Assassin’s Creed IV: Black Flag. Podotýká ale, že na velikosti zas tolik nezáleží. Mnohem důležitější je podle něj obsah a zážitky, které herní svět dokáže nabídnout. Proto jsou lokace naplněné úkoly, které z každého města činí unikátní místo, které bylo důležité pro Egypt. 

Z rozhovoru jsme se například také dozvěděli, že celá mapa bude více méně otevřená hned na začátku, jakmile projdete úvodní příběhovou sekvencí. Dočkáme se celé řady možností úprav postavy, některé perličky si ale vývojáři chtějí nechat jako překvapení. To se ostatně týká i dějové linky ze současnosti, o které vůbec nechtějí mluvit a nechat hráče, aby ji objevili sami. Ismail však věří, že z ní budou nadšeni.

Origins vychází 27. října na PS4, Xbox One a PC. Série si v uplynulém roce dala pauzu, přesto jsme o značce Assassin’s Creed slýchali víc než dost. Kromě remasterované trilogie s Eziem jsme se dočkali i první filmové adaptace, která ale bohužel nedopadla nijak zvlášť slavně. 

Zdroj: Game Informer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20860885
Corvus von Corax napsal 3. 7. 2017 v 15.24

Zní to čím dál lépe. Věřím, že půjde o nejlepšího Assassina ;-)

Nahlásit nevhodný obsah

20847380
Mitsurugi napsal 3. 7. 2017 v 15.05

Na velikosti nezáleží, ale naše hra je mnohem větší než ty předchozí!

Vtipné, když na velikosti nezáleží, tak proč ji vůbec zmiňovat? Jako u Horizonu.

Nahlásit nevhodný obsah

20825828
OneShot napsal 3. 7. 2017 v 15.01

A já měl posledních 5 let dojem, že velikost je to jediné, na čem Ubi záleží. Jinak, podle gameplay záběrů je ten svět velmi rozmanitě vyplněn bandit campy a hrochy.

Nahlásit nevhodný obsah

4353507
sstrider napsal 3. 7. 2017 v 14.41

Budu jim věřit, a hru si koupím. Jako první hru pro XOX.
Co si budeme nalhávat, marketing udělal svoje, české titulky beru jako výrané plus. Posledním jazýčkem na vahách je možnost prakticky neomezených leteckých zážitků....

Nahlásit nevhodný obsah