Peter Molyneux: Kinect pro X360 byl katastrofa

13. duben 2017 14:45 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (3)

Známý herní designér Peter Molyneux se nečekaně kriticky vyjádřil na adresu původního Kinectu, mezi jehož propagátory přitom patřil. Po nerealizovaném prototypu Project Milo a průměrně hodnoceném Fable: The Journey ale nyní říká, že šlo o pohromu.

V rozhovoru pro IGN se nechal slyšet, že nemá o výsledném zařízení valné mínění. Dvouminutový úsek, který se Kinectu týká, si můžete pustit níže. Původní zařízení podle něj představovalo obrovský příslib, ale ten se nakonec s finální verzí nepovedlo naplnit.

Molyneux se k tématu dostal, když se stočila řeč k Fable: The Journey. Nedokázal si sice vzpomenout, zda s nápadem na hru přišel Microsoft za Lionhead Studios, nebo naopak, ale rozhodně na výsledek nevzpomíná s láskou.

Molyneux očividně těžce nachází slova, když říká, že musí být upřímný a pak šeptne, že Kinect byl katastrofa. Podle původní vize bylo zařízení mnohem ambicióznější, nežralo výkon konzole, dokázalo sledovat celou místnost a rovněž audio možnosti měly být mnohem lepší. Kinect měl "slyšet", kde se nacházíte.

Z této vize ale nakonec zůstalo jen torzo, přiznal Molyneux. Většinu z toho Kinect neuměl. Museli jste například sedět či stát v omezené výseči. Pokud jde o rozkol mezi příslibem a realitou, trochu mu to podle jeho slov připomíná aktuální situaci s VR.

Skoro se nechce věřit tomu, že Milo byl představen už v roce 2009 na E3. Fable: The Journey vyšlo v roce 2012. Zajímavé přitom je, že “určité problémy” Molyneux v souvislosti s Kinectem připustil už v roce 2011 právě při práci na Fable: The Journey.

Tehdy pro Gaming Union prohlásil, že jako vstupní zařízení má problémy s ovládáním. Když nemáte k dispozici žádný ovladač a žádná tlačítka může být obtížné, aby hráč něco vykonal, řekl tehdy.

Zdroj: IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 13. 4. 2017 v 17.32

Ryuuka: ale to není v článku napsáno ... je tam, že prototyp, se kterým si hráli a na co vyvíjeli bylo něco jinýho, než pak MS vydal ...

a pardon, teď je populární vlastně na toho Molyneuxe nadávat... sviňák je to! hanba mu! :D

Editováno: 13. 04. 2017 v 21.51

Nahlásit nevhodný obsah

20866600
Ryuuka napsal 13. 4. 2017 v 15.50

Molyneux cyklus pokracuje. Prvni neco prosazuje, pak to pohori a rika jak to bylo hrozne a nakonec slibuje jak dalsi vec bude mnohem lepsi, jenom aby pohorel znova.

Nahlásit nevhodný obsah

20878742
Masarkavtrenyrkach napsal 13. 4. 2017 v 15.40

Kinect (Xbox 360), Kinect (Xbox One,) PSMove, PSCamera (PS3, PS4), Wonderbook (PS3), 3D TV (PS3), 3D display (Nintendo 3DS).
A to ani nejdu tak do minulosti.
A VR už se, myslím, postavilo hrdě do fronty.
Co bude příště? Augmented reality? Ono se vždycky něco objeví.

Nahlásit nevhodný obsah