Ubisoft vyvolal hněv vyjádřením k For Honor

23. březen 2017 12:11 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (24)

V nedávné zprávě jsme vás informovali o tom, kterak si jeden z hráčů For Honor spočítal, kolik času nebo peněz by mu zabralo odemknutí veškerého obsahu multiplayerové šermířské akce For Honor. Jeho příspěvek na diskuzním serveru Reddit vyvolal v komunitě značné pobouření, samotní vývojáři však svým vyjádřením ještě více přilili olej do ohně.

V jednom z posledních živých streamů pořadu Warrior’s Den, který vychází každý týden, se šéf vývoje Damien Kieken vyjádřil ke kontroverzi, kterou příspěvek uživatele s přezdívkou bystander007 na Redditu způsobil. Kieken zmínil, že záměrem autorů nikdy nebylo, aby hráči odemkli vše, co hra nabízí:

„Ve World of Warcraft byste se nikdy nesnažili odemknout vše pro všechny postavy celé hry. To samé platí pro žánr MOBA.“ Ještě před vydáním hry vývojáři podle Kiekena předpokládali, že většina hráčů bude hrát maximálně za tři postavy. To se jim prý také podle statistik potvrdilo. Kieken dodává, že design hry je kolem tohoto předpokladu postaven: „Kosmetické předměty jsou pro nás end-game obsahem. Jsou něčím, co odemknete po několika týdnech hraní.“

Kieken také používá analogii s tím, že když jdete do obchodu, také neplánujete koupit vše, co vidíte. Jeho slova však podle očekávání vyvolala na fórech věnovaných hře další vlnu pobouření. Opakovaně se objevují stará známá prohlášení o tom, že Ubisoft je nejhorší herní firma na světě, hráči, kteří titul sledovali od samého počátku, připomínají, že o mikrotransakcích původně vůbec nebyla řeč, a ačkoli drtivá většina komunity chválí práci samotných vývojářů, nejdrtivější kritika padá na vedení, které dle názoru hráčů může za současnou podobu For Honor i dalších her of Ubisoftu.

Ačkoli je rozhořčení lidí, kteří si koupili hru plnou cenu, aby zjistili, že značnou porci obsahu nemohou získat, zcela pochopitelné, pravdou je i to, že kosmetické předměty nemají na hru samotnou žádný vliv. Ubisoft by každopádně mohl rozhněvanou komunitu mírně uklidnit zvýšením odměn za odehrané zápasy a plnění dílčích úkolů. Jak se na celou situaci díváte vy? Pobuřuje vás, jakým způsobem se vývojáři k problému staví, nebo celou věc považujete za bouři ve sklenici vody? Dejte nám vědět v komentářích.

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20845348
Lahva napsal 23. 3. 2017 v 12.28

Tak to dobře mediálně zabili. Ten postup je v základu ještě pomalejší, než v některých F2P. Hodně mě to mrzí, v základu super hra.

Nahlásit nevhodný obsah