Autor Tekkenu hledá podobnosti s For Honor

22. únor 2017 11:29 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (6)

V recenzích For Honor a dalších ohlasech se opakovaně zmiňuje, že nová historická akce od Ubisoftu leckomu připomíná spíše bojovku a v soubojích jeden na jednoho je také nejsilnější. Potvrzují to i slova dlouholetého producenta série Tekken, kterým je Kacuhiro Harada.

Kacuhiro Harada je velká legenda a jeho jméno je pojmem mezi autory bojovek. Od roku 1994 dělá na sérii Tekken, ale pomáhal i se Soul Caliburem, Street Fighter X Tekken, PlayStation All-Stars Battle Royale nebo Pokkén Tournament. Harada se sešel s producentem For Honor, kterým je Jason Vandenberghe. Oba si pak v šestiminutovém videu od Ubisoftu o nové historické šermovačce podebatovali.

I když For Honor nabízí svobodu pohybu, hromadné bitvy a odlišnou perspektivu, jde v mnoha směrech o evoluci tradiční bojovky. A to vyplývá i ze slov Harady. Kdo je povolanější něco takového říct? I když se zpočátku podle svých slov obával, že situace na bojišti bude s tolika postavami chaotická, oceňuje, jak se lze zaměřit na souboje jeden na jednoho.

Řeč se stočí i k tomu, jak změna perspektivy oproti klasickým bojovkám znamenala nutnost najít alternativní způsob, jak hráči umožnit lépe číst pohyby nepřítele a odhadnout, co udělá. K tomu samozřejmě slouží virtuální růžice. Harada nejčastěji připodobňuje styčné prvky For Honor a tradičních bojovek ve vztahu k duelům, což je pochopitelné. Ale jeho poznámky k ovládání a specifikům žánru jsou rozhodně zajímavé bez ohledu na to, že jde o reklamní přátelský pokec, od nějž nelze čekat žádnou kritiku.

Zdroj: GamingBolt, DualShockers, VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20877390
Strejda Phil napsal 22. 2. 2017 v 23.32

Jsoucno: Přesně tak, souhlasím do puntíku.

Nahlásit nevhodný obsah

20877390
Strejda Phil napsal 22. 2. 2017 v 23.31

Bartolomej: První Far Cry nedělal Ubisoft, ale Crytek.Ubisoft to jen vydal.Druhý FC už dělal.
Začalo to v roce 2014 vydáním Watch Dogs, poté to pokračovalo s AC Unity.

Nahlásit nevhodný obsah

20878639
Jsoucno napsal 22. 2. 2017 v 22.44

Problemem Ubi je samotna Ubi. Podle mne naslo svou prodejni skupinu - mi hry od ubi, stejne jako od EA, prijdou proste podobne, jako letni blockbusterove filmy, kdy je venku parak a nechce se vam moc premyslet a tak jdete do kina na nejakou oddechovku. S tim problem nemam, protoze to od toho cekam, ale u her je to vzdycky prezentovano jako jak je to " desne cool" , plne efektu a veci, ktere zaujmou zrak a usi, ale mozek vubec. Sem tam nejaka zajimava myslenka, ale to je vse. Ubi a ea vsazi na to, ze tahle hra je proste "cool" a je potreba to poradne podojit, nez se prijde na to, ze to je celkem prumer. A tech vyhnojenych znacek je mrak - NfS serie, AC serie, For Honor, Division...ty hry nejsou proste v zakladu treba spatne ale neco tomu chybi. U Divisionu je to treba nejaky vice vymakany prvek survivalu a crafteni, ktery by tam sedel jak prdel na hrnec. Asasin by potreboval sakra dobreho scenaristu, For Honor je super ve hre jeden na jednoho, ale tim to hasne, a pritom by se tam dalo delat tolik veci - dobyvani, vetsi bitvy, VICE hrdinu a ne zadny podelany season pass. Proc u vsech certu tohle neumi jako Blizz? Vydaji hru, ktere se prodaji miliony kopii a zadny podelany season pass nebo premium ucty nebo cokoliv takoveho? Blizz dela jednu hru za par let, ale taky se o nic vzdycky mluvi dost dlouho. Ea nebo ubi vyserou za rok her osm ale jedna se tak tak udrzi v povedomi rok...ach jo

Editováno: 22. 02. 2017 v 22.47

Nahlásit nevhodný obsah

20877960
TseruMaru napsal 22. 2. 2017 v 16.51

For (dis)Honor?

Nahlásit nevhodný obsah

20870095
Bartolomej napsal 22. 2. 2017 v 16.27

kdy kdy se to stalo ze ubi s prominutim zacalo delat nedodelane prujmy ? vzdyt driv delal dobre hry .... :c( prvni a druhej FC prvni a druhej AC podle me super hry ... a ted cokoliv udelaji je jak to rict slusne no .....

Nahlásit nevhodný obsah

20876350
Ocelotr NN napsal 22. 2. 2017 v 14.12

Dobrý For Honor je, je to half-baked jako vše ubisoft, jedeme dál.

Nahlásit nevhodný obsah