Část multiplayeru Halo je na PC zdarma

10. únor 2017 11:21 / David Plecháček / Novinky / Diskuze (8)

Dá se opravdu říct, že část Halo 5 je na PC zdarma. A vždycky byla. Nástroj pro výrobu map do Halo 5, tzv. Forge, je k dispozici opravdu zcela bezplatně. Updatem se ale z pouhého nástroje pro zanícenou komunitu stal i nástroj na bezplatné hraní Halo 5 po síti.

Jakmile totiž někdo nějakou mapu vytvoří, může jí i otestovat. Aby po ní dotyčný neběhal sám, mohl manuálně kohokoli přizvat, aby testoval s ním. Pravda je, že tento způsob nebyl asi nejpraktičtější, a tak si tvůrci z 343 Industries řekli, že to tvůrcům usnadní. 

Nově může kdokoliv nějakou (jakoukoliv) hru jednoduše vyhledat a následně se do ní připojit. Jinými slovy kdokoliv, kdo si Forge stáhne, může hrát libovolnou, leč komunitou vytvořenou, mapu v Halo 5: Guardians zdarma. To není špatné, že?

Nadšení jsou samozřejmě i někteří hráči, kteří by za Halo nezaplatili ani desetník, jelikož tímto způsobem mohou hrát zcela legálně. I vy můžete zamířit do Windows 10 Store, Forge stáhnout, a pustit se do bitevní vřavy. Bez černého svědomí a bez utracené koruny.

Zdroj: Rash Bandicoot

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20864920
M4Ri0Cz napsal 10. 2. 2017 v 18.55

Teda jako král Davide ... bravo za tvou reakci každý neumí uznat chybu a ještě takto s nadhledem....

Nahlásit nevhodný obsah

20867025
Wesi napsal 10. 2. 2017 v 18.47

Stáhnuto, vyzkoušeno, smazáno. Špatná optimalizace a nějaká zmršená accelerace myši i když je tam všechno vypnuté. To už raději UT4.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 10. 2. 2017 v 13.39

toluen: Ano.
Nejprve jsem zprávu našel na N4G, posléze mě přesměrovala ke zdroji, který je zmíněn pod novinkou, odtud jsem se zběžně přesvědčil na Redditu, a pak kontrola přes google, který v časově relevantních zprávách nenašel žádnou podobnou. To ale nebyl důvod, proč zprávu nenapsat. Ostatně i z komentářů na N4G vyplynulo, že i pro hráče je tato zpráva nová. Samozřejmě jsem kontroloval i u nás, zda něco k tomu pod kartou hry nemáme.

Chybu udělá každý, omluvil jsem se a opravil jsem to. Pokud ti to nestačí, a máš jmenovitě se mnou (nebo se Hrej) problém, nikdo tě nenutí tyto (nebo mé) zprávy číst. Já ti děkuju, že mě opravíš, ale abys to řešil půl dne a mou chybu vztahoval nějak globálně, není třeba. Díky.

Nahlásit nevhodný obsah

20875595
David Plecháček napsal 10. 2. 2017 v 13.15

toluen: TarguMures: Děkuju za upozornění.
Jak vyplývá ze zdroje, z kterého jsem čerpal a který je přiložený pod novinkou, předpokládal jsem, že jde o funkci novou. V minulosti jsme o ní nepsali, zdroj i vlákno na redditu jsou nové, a proto jsem udělal chybu. Omlouvám se.
Novinku tu přesto nechám, protože - stejně jako pro mě - i pro někoho jiného se může jednat o novou zprávu. Novinku jsem proto aktualizoval, upravil, opravil, a může být aktuální i nadále. Jak se říká, lepší pozdě, než-li nikdy.

Nahlásit nevhodný obsah

20809508
TarguMures napsal 10. 2. 2017 v 11.38

Aneb jak z nekolik mesicu stare oficialni vlastnosti hry udelat novou nezamernou chybu... s obrazkem Halo 4. Spatne, pozde... no tak, mate na vic.

Nahlásit nevhodný obsah