HD verze Resident Evil 4-6 si vedou skvěle

12. říjen 2016 14:34 / Pavel Makal / Novinky / Diskuze (5)

Ať už remastery starších her milujete nebo nenávidíte, jisté je, že se staly naprosto běžnou součástí dnešního herního průmyslu. Vývojářské firmy si velmi rychle uvědomily, že se jedná o velmi snadný zdroj výdělku a jak potvrzuje i dnešní zpráva, jejich předpoklad určitě nebyl mylný.

Japonská společnost Capcom si remastery svých starších her velmi pochvaluje. Podle posledních zpráv totiž opětovná vydání Resident Evil 4, 5 a 6 dohromady celosvětově do obchodů dodala již přes 1,5 milionu kopií. A to je, jak uznáte, na trojici HD remasterů poměrně starých her dost slušné číslo. Je ale třeba mít na paměti, že tento údaj nereprezentuje reálné prodeje.

Ve Spojených státech jsou hry dostupné jak na fyzických médiích, tak v digitální podobě a na celkovém objemu se podílejí ze dvou třetin. Do Evropy by krabicové verze her měly dorazit letos v prosinci, do té doby si je můžete zakoupit skrz digitální distribuci na jednotlivých platformách. Capcom HD verze vydával pozpátku, nejprve v březnu vyšel šestý díl, páté dobrodružství přišlo na trh v červnu a v srpnu došlo i na kultovní čtyřku. Japonská společnost uvádí, že slavná hororová série je jejím nejúspěšnějším produktem, který do dnešního dne prodal celkem přes 69 milionů kusů.

V lednu příštího roku by toto číslo mělo nadále vzrůst díky vydání regulérního sedmého pokračování. To vyjde s podtitulem Biohazard a má podle autorů cílit na návrat ke kořenům série. Z vydané demoverze, jejího updatu a prezentace na letošním Gamescomu máme o hře poněkud jiné mínění, vzhledem k velmi omezenému množství informací, které jsou autoři ochotni zveřejnit, si ale na nějaké větší soudy musíme počkat do ledna. 

Zdroj: VG247

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20872817
stul.drabik napsal 13. 10. 2016 v 17.48

To už vyšlo?Vím jenom 4 dílu

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 13. 10. 2016 v 10.05

UnreAll: na ps4 a xo zrejme primarne mysleno, tam nevysly

Nahlásit nevhodný obsah

20877960
TseruMaru napsal 12. 10. 2016 v 15.09

Co ta kolekce všech tří? Bude nebude? Abych to nezačal kupovat po jednom a pak bác.

Nahlásit nevhodný obsah