Vývojáři představují novinky v Halo editoru

3. červenec 2016 19:34 / konfrst.jan@gmail.com / Novinky / Diskuze (2)

Na 1. – 3. červenec připadá v texaském Austinu výstava věnovaná internetu a hraní zároveň, RTX 2016. Návštěvníci tam míří nejen za hraním samotným, ale i za dávkou nových informací ze světa her. A právě do té druhé kategorie spadá zpráva týkající se editoru Halo Forge pro pátý díl série.

Na výstavě se ukázalo preview PC verze editoru Halo 5 a vidět tak lze, že tato edice nabídne průzkumníka souborů s náhledy a řadou užitečných informací. Stejná a přehlednost přinášející funkcionalita pak pochopitelně dorazí i do Xbox One verze editoru. Tvůrci a modeři vedle toho navrch obdrží také zabudované odkazy na podporu komunity a na všemožné videotutoriály, jež nabídnou potřebnou pomoc především začátečníkům.

Zjevným specifikem PC verze samozřejmě bude plná podpora myši a klávesnice a veškerá menu tak budou intuitivně upravená pro potřeby těchto periferií. Samozřejmostí je ale i neutuchající podpora domovského gamepadu, takže pokud by někdo chtěl editor i na PC ovládat takto, tak mu 343 Industries zbytečné klacky pod nohy házet nebudou.

Zatím to vypadá zkrátka zajímavě, a pokud vše půjde podle plánu, tak by PC komunita mohla začít obohacovat obsah hry již na podzim.

Zdroj: DualShockers

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
13767209
leco77 napsal 4. 7. 2016 v 01.07

Jo tohle vypadá dobře, i když doufám, že forge nenahradí výrobu klasických map od vývojářů.

Nahlásit nevhodný obsah