Dust 514 bude v květnu odstaven

3. únor 2016 16:18 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (1)

Vydavatel CCP oznamuje, že 30. května uzavře servery pro hru Dust 514, která funguje jako spin-off k EVE. Zároveň s touto informací došlo na potvrzení, že se už hráči nedočkají slibovaného updatu na verzi 1.3.

Oznámení však není žádným velkým překvapením – hře se soustavně nedaří oslovit dostatečnou skupinu hráčů, a to i přes to, že popularita EVE Online stoupá raketově vzhůru. Namísto toho se budou lidé z CCP snažit nahradit Dust 514 jinou střílečkou, opět spojenou se slavnou vesmírnou simulací, ovšem běžící na Unreal Engine 4 a určené pro PS4.

Nová hra by se měla poučit z chyb Dust 514 a zároveň vycházet z konceptu Project Legion, který byl oznámen na EVE Fanfestu v roce 2014. Vývojáři si ale na tom všem pochvalují zejména možnost využít vyššího výpočetního výkonu nové konzole a nabídnout hráčům skutečně plnohodnotný zážitek ze známého unvierza.

„Jsme hrdí na to, co jsme se naučili v Dust 514 a čeho jsme v uplynulých třech letech dosáhli. Je pro nás čest, být součástí tak oddané komunity,“ říkají lidé z CCP. Eufemicky pak svádí uzavření Dust 514 na to, že pokrok již nejde zastavit, ale slibují, že opět vstanou a budou ještě silnější.

Zdroj: Eurogamer.net

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20875122
HUSKEE napsal 4. 2. 2016 v 00.01

Oprava: Project Legion (údajný nástupce Dust 514) má vyjít výhradně pro PC, nikoli PS4. :)

,,CCP Shangai momentálně pracují na novém FPS pro PC, které bude dosavadní Dust 514 nahrazovat. To znovu bude situováno do universa EVE, která bude od základu děláno v Unreal Engine 4.'' To jsou alespoň slova Eurogameru.

Nahlásit nevhodný obsah