Split-screen v Halo 5 byl nad síly vývojářů

18. srpen 2015 10:15 / Jiří Bigas / Novinky / Diskuze (4)

Na rozdíl od předchozích dílů nebude Halo 5: Guardians obsahovat žádnou formou lokálního multiplayeru. Vývojáři ze studia 343 Industries hodili split-screen za hlavu a nepomohly ani četné nářky a petice fanoušků. Nyní se k tomuto kontroverznímu kroku vrátili.

Frank O'Connor, který dlouhodobě pečuje o značku Halo, na kritiků fanoušků na Twitteru odpověděl: “Pokud bychom to mohli udělat, udělali bychom to.” Není to prý ale tak lehké. Už v červnu výkonný producent Josh Holmes prohlásil, že to bylo neuvěřitelně těžké rozhodnutí vynechat split-screen, ale bylo podle něj nezbytné proto, aby mohli vývojáři hráčům zprostředkovat ten nejlepší možný zážitek.

“U mnoha z našich ambiciózních cílů pro Halo 5 by bylo nutné udělat kompromisy v případě split-screenu,” řekl Holmes a podotkl, že řešení problémů s tím spojených a čas strávený na optimalizaci by tým odváděl od jiných důležitých částí hry. Při vývoji hry je podle Holmese třeba hledat rovnováhu mezi dostupnými zdroji, časem a technologií. “A v tomto případě jsme udělali to těžké rozhodnutí a obětovali něco, co bylo blízké a drahé nám všem,” dodal.

Zdroj: GameSpot

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20876350
Ocelotr NN napsal 19. 8. 2015 v 07.20

To je divný, že Bungie s tím nikdy žádnej problém neměli. A na slabší mašině.
Hlavně ale to byla jedna z devíz HALO, že se dalo hrát na X způsobů a posezení ve čtyřech u HALO je skutečně parádní zážitek. Vždyť to znají i v Teorii velkýho třesku. Holt si teď do seriálu budou muset najít novou hru.

P.S. Otázka pro znalce hry HALO, kterou pokládám roky a nikdo mi na ní neodpověděl. Co jsem pochopil Master Chief je uvězněn v brnění a nemůže z něj ven. Může mi někdo říci jak se koupe ? Pokud ne, pravděpodobně se tedy jedná o nejsmradlavějšího hrdinu v historii videoher.

Editováno: 19. 08. 2015 v 07.25

Nahlásit nevhodný obsah

20872214
Malekith napsal 18. 8. 2015 v 11.56

Takže v překladu: Kupte si další konzoli a 2x Halo, jestli si chcete doma společně zahrát :-)

Nahlásit nevhodný obsah

20876310
hajda.patrik napsal 18. 8. 2015 v 11.39

Jo. Přesně tímhle krokem si získají skalní fanoušky :D. Achjo... Ať jdou s výmluvami někam. Nad jejich síly. Doteď to šlo i u vrcholných dílů na oldgenu, teď mají mnohem více hardwaru a že ho využijí jen ke grafice? Palec dolů.

Nahlásit nevhodný obsah

20809076
red-icius napsal 18. 8. 2015 v 10.40

takze aby to lip vypadalo, dali vykon do grafiky na misto do splitscreenu :D a pak ze je dulezita hratelnost a "grafika neni dulezita" :D

Nahlásit nevhodný obsah