Noviny použily k tragedii obrázek z COD

13. březen 2012 09:39 / Ondřej Švára / Novinky / Diskuze (2)

Nedělní britský plátek The Sunday Times sklidil kritiku za nevhodné spojení tragedie v Nigérii s akční hrou Call of Duty. V reportáži k neúspěšnému pokusu o záchranu dvou rukojmích otiskl obrázek vojáka Johna 'Soap' MacTavishe, známé hlavní postavy ze série Modern Warfare.

Kuriózní je, že MacTavishovu identitu list skryl za typický černý proužek přes oči, jako by snad byl skutečným členem záchranného týmu. Není proto úplně jasné, zda editor použil fotografii jako záměrnou recesi, anebo si ji spletl se snímkem skutečného vojáka.

Server The Media Blog, který na koláž upozornil, každopádně podotýká, že je poněkud drzé podkreslovat závažnou zprávu obrázkem z akční počítačové hry. Naposledy se takto neherní média "spletla" loni v září, když použila video ze hry Arma 2 k dokumentu o teroristickém útoku na britský vrtulník.

Aktuální reportáž z Nigérie se věnovala smrti italského a britského inženýra, které loni v květnu unesla tamní islamistická sekta Boko Haram. Minulý týden se je speciální jednotky pokusily zachránit, nicméně oba rukojmí, kteří dříve pracovali na stavbě budovy státní banky, byli po vpádu jednotek do úkrytu již mrtví.

Zdroj: The Media Blog, Digital Spy

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
1777929
shpek napsal 17. 3. 2012 v 00.21

podobnej error udelala nedavno i ceska Epocha. v clanku o specialnich armadnich jednotkach byl jako ilustracni fotka jednotky pouzit screenshot z CoD

Nahlásit nevhodný obsah

20814464
Pidalin napsal 13. 3. 2012 v 15.44

CoD je něco jako James Bond, je těch dílů tolik že na to člověk časem zapomene a přestane to vnímat. :-)

Nahlásit nevhodný obsah