Xbox 720 půjde do prodeje v roce 2013

15. prosinec 2011 15:58 / Erik Omar / Novinky / Diskuze (0)

Spekulace, že bychom se nového Xboxu mohli dočkat již příští rok, jsou s největší pravděpodobností liché. Důvěryhodný zdroj totiž serveru CNET prozradil, že Microsoft s „Xboxem 720“ nevyrukuje dříve než v roce 2013. Příští rok by tak mělo dojít k pouhému představení next-gen konzole a to na výstavě CES hned v lednu.

To, že se příchod nové generace opravdu blíží, mohou naznačovat i personální změny uvnitř Microsoftu. Tak např. zrovna dnes odstoupil Don Coyner, jedna z hlavních postav Xbox 360 (respektive zábavní) divize, na zcela jinou pozici v rámci společnosti. To znamená, že by mohl být přesunut do týmu „720“, který bude mít za úkol úspěšně zvládnout launch nové konzole. Samozřejmě jde o čiré fabule, jistotou však zůstává, že se v brzké době nového Xboxu dočkáme.

A to i přes to, že Microsoft hodlá Xbox 360 udržet při životě po dobu nejméně jedné dekády. Vzhledem k tomu, že je zmíněná konzole na trhu od roku 2005, vychází nám teoretický konec třistašedesátky na rok 2015. To by však nemělo nějak narušit příchod Xboxu 720, jelikož jak nám už ukázalo Sony, dvougenerační prodej konzolí může fungovat.

Zdroj: CVG

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!