Take Two: GTA IV DLC přišlo pozdě

18. prosinec 2009 12:49 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (2)

I ve světě videoher není od věci dobře načasovat svá rozhodnutí, a to ať už jste hráči, nebo vývojáři. Z pohledu těch druhých promluvil šéf Take-Two, Strauss Zelnick, aby vyslovil svůj názor na DLC pro Grand Theft Auto IV. Zelnick to vidí tak, že s vydáním rozšiřujících balíčků čekali příliš dlouho, a tím pádem promarnili dobrou příležitost, jak vytřískat z téhle dojnice více peněz: „Obě společnosti, tedy my [Take-Two] a Microsoft věříme, že epizodický obsah GTA IV měl solidní výchozí pozici, kterou však ovlivnily některé faktory.“

Jak už bylo řečeno, těmi faktory bylo desetiměsíční, resp. osmnáctiměsíční čekání na Lost and Damned a The Ballad of Gay Tony, kvůli čemu už nebylo možné navázat na makreting doprovázející launch původní hry. GTA IV se vytratilo z předních míst obchodního zájmu a ve výsledku to znamená ušlý zisk. Snad se tedy s dalším dílem vývojáři popasují lépe.

Zdroj: CVG

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20827719
Highforce napsal 18. 12. 2009 v 22.07

YouAreEmpty: Ono to taky bylo tak trochu neoficiálně oznámeno, že vyjde DLC The Ballad of gay Tony, ne-li rovnou Episodes from Liberty city, jež obsahuje oba DLC a který mají v nabídce k předobjednání některé e-shopy. Jako datum je u toho uvedeno 31.3.2010, čili to by mohlo něco naznačovat. I když jsem tento fakt na pár e-shopech zaznamenal již v dřívější době, nechtěl jsem ale zbytečně jásat, abych pak nebyl zklamán. Však uvidíme, ale věřím, že je něco ve vzduchu :).

Nahlásit nevhodný obsah

20837014
YouAreEmpty napsal 18. 12. 2009 v 16.47

Konečně by taky mohli udělat něaký DLC na PC!

Nahlásit nevhodný obsah