VGA 2009: Výsledky

13. prosinec 2009 04:59 / Erik Omar / Novinky / Diskuze (11)

Slavnostní večer je za námi, a kdo že vlastně vyhrál ty novinkami zastíněné ceny?

Nejlepší akční adventura: Assassin’s Creed II

Studio roku: Rocksteady Studios

Nejlepší sportovní hra: NHL 10

Nezávislá hra roku: Flower

Nejlepší individuální sportovní hra: UFC 2009 Undisputed

Nejlepší RPG: Dragon Age: Origins

Nejlepší PC hra: Dragon Age: Origins

Nejlepší ženský výkon: Megan Fox jako Mikaela Banes

Nejlepší mužský výkon: Hugh Jackman jako Wolverine UFC 2009 Undisputed

Nejlepší hlas: Jack Black jako Eddie Riggs

Nejlepší stahovatelná hra: Shadow Complex

Nejlepší Wii hra: New Super Mario Bros.Wii

Nejlepší DLC: GTA IV: The Ballad of Gay Tony

Nejlepší grafika: Uncharted 2: Among Thieves

Nejočekávanější hra: God of War III

Nejlepší střílečka: CoD: Modern Warfare 2

Nejlepší multiplayer: CoD: Modern Warfare 2

Nejlepší bojovka: Street Fighter 4

Nejlepší handheldová hra: GTA: Chinatown Wars

Nejlepší závodní hra: Forza 3

Nejlepší soundtrack: Dj Hero

Nejlepší Xbox 360 hra: Left 4 Dead 2

Nejlepší XBL hra: South Park Let’s Go Tower Defense Play!

Nejlepší PS3 hra: Uncharted 2: Among Thieves

Nejlepší hudební hra: The Beatles: Rock Band

Hra roku: Uncharted 2: Among Thieves

Zdroj: VGA

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20828568
Ursus napsal 14. 12. 2009 v 18.39

kywi: O tom přetáčení času jsem už někde psal. Hráč to nemusí využívat, je to nepovinný prvek, takže pokud z toho chceš simulaci, tak potom to nepoužiješ. Rozhodně to není nic, co by sniživalo body na stupnici "simulátor". Simulátor neznamená deprimující nebo přímo otravný. Možnost vrátit čas je výborná pomůcka pro trénink, která mi dovoluje naučit se ideální stopu zatáčky, která mi dělá problém aniž bych musel neustále po každém průjezdu znovu projíždět celé kolo. Kdo někdy hrával po netu rFactor a trénoval na Norschleife nebo podobném okruhu, tak ví, o čem mluvím.
Navíc závodní hra se nakonec stejně ukáže až online a tam přetáčení času (logicky) není. :)
Při nejlepší vůli vyjít vstříc jsem ochoten NfS označit za pseudoarkádu a Forzu za pseudosimulátor. :)
Forza každopádně není konkurent GT. To spíše GT5 je konkurent Forzy 3. Forza nemůže být konkurentem, když vyšla mnohem dříve (půl rok je v dnešním světě her velmi dlouhá doba občas). A co si budeme nalhávat. Série Gran Turismo dodnes nemá plnohodnotný díl pro konzole této generace! A už 4 roky závodním simulátorům vévodí Forza. Kdo tvrdí opak, odvolává se na nostalgii. Alespoń takhle to vidím já jako hráč, který si vyzkoušel všechna Gran Turisma (vyjma prvního dílu, začal jsem rovnou dvojkou) a všechny Forzy. Už Forza 1 podle mě porazila GT4. Tím netvrdím, že GT5 neporazí Forzu 3. Porazí, v to upřímně věřím (a doufám v to). Ale faktem je, že v tuto dobu prostě série Gran Turismo už několik let kulhá o jedné noze a my hráči ji to tolerujeme s vidinou světlých zítřků.

Nahlásit nevhodný obsah

20809969
kywi napsal 14. 12. 2009 v 16.22

Ursus: U té pseudo-arkády bych byl v případě Shiftu optarný, tedy nebál bych se tak označit i forzu.. Rewind funkce naprosto celou hru deklasuje a ony "zábavné" kolize (podle slov autorů) také nemají ve hře, které měla být konkurentem GT co dělat.. Tím ale nechci přídávat body Shiftu.. dobře hratelná věc (ano, pravda, není to simulace, stojí tak na hraně obou), ale občas je tam až moc té NFS arkádovitosti ("přetoč 4 protivníky" mě dlouho strašit ze spaní :D)..

S Flower je to těžké. Za prvé společnost, která za flower stojí spadá pod Santa Monica Studios a o nezávislosti tak můžeme lehce polemizovat. Na druhou stranu něco tak krásného jsem už dluoho neviděl a nehrál. Pravda je ale také ta, že se nejedná zrovna o nejdelší hru :)

Soundtrack k hudební hře je hezká věc (i když vyložený nesmysl), ale pak nechápu proč rovnou nevyhrál Beatles RockBand :D

Nemyslím si ale, že hra, která nevyhraje dílčí kategorie (tedy až na grafiku a PS3 hru), nemůže být nej. Pro mě je hlavní, že nevyrhálo CoD:MW2 :D :D :D
Teď vážně, kdo Uncharted2 hrál, ví, že to hra roku zkrátka je. O povedeném multi ani nemluvě (čímž AC2 jaksi neoplývá).

YouAreEmpty: co je to za ptákovinu? to jako vyjde X lepších exkluzivních her a VGA bude muset zvolit z nějakých stračkoidních multiplatformovek, protože nic dobrého nevyjde? :D Jo a neví přesně jak to mají amíci, ale já měl vždycky za to, že videohry (video games) jsou hry pro konzole a počítačové hry (computer games) jsou ty pro počítač :) já to teda tak používám :D

Chaozz: zase tak hrozné to nebylo.. pravda v některých kategoriích by bylo třeba těch nominací i dvojnásobně více, ale asi to chtějí mít demokratické a všude stejné.. bohužel..

Nahlásit nevhodný obsah

20825000
Chaozz napsal 14. 12. 2009 v 11.13

Nejde o to, co měla být hra roku a co mělo být nejlepší RPG roku atd, to si volili hráči co bude co. Hlavní problém je výběr ve všech kategoriích... Už jen to, že si můžete vybrat ze 3-4 her na kategorii mi přijde zcestné. Za jeden rok vyjde tolik her v určité kategorii, že je všechny smrsknout na 3-4 hry je prostě blbost a nefér.
A v neposlední řadě je i ten výběr hroznej...

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 13. 12. 2009 v 21.07

S tou Forzou se dá souhlasit. V podstatě těch vylepšení oproti druhému dílu je dost, jen nejsou tak markantně vidět na první pohled. Spíše jsou cítit až ve hře. Jediné, co má trojka špatně, je velké množství shodných tratí s dvojkou (ale co dělat, když jsou tratě na reálném základu, že?). Mohlo tam být více původních nových tratí. To je jediný zásadní problém hry. A bohužel je to věc, která je jasně vidět a potom se není čemu divit, že to na první pohled vypadá jako předchozí díl. Každopádně v obou hrách mám nalítáno slušnou porci hraní a myslím si, že Forza 3 si ten titul zaslouží. Ostatně Shift je sice posun dost jinam, ale osobně ho považuju za posun ne moc povedený - hráče, kteří vyznávají simulaci to nezaujme, protože je to málo "simulátor" (ta přetáčivost je hrozná a to, že dostávám body za sviňárny, to taky hře moc na důvěryhodnosti nepřidá) a pro vyznavače arkády je to málo "arkáda".

Plně souhlasím s DarthCvrndou, že dávat titul "nejlepší soundtrack" hudební hře je mírně řečeno ujeté (zvláště jde-li o hru jednoho hudebního žánru, já bych třeba DJ Hero nezkousl).

Taky bych si jako nejlepší nezávislou hru představoval Machinarium. Vlastně znám dost jiných her, které bych tam viděl raději než Flower. Ten je zajímavý na chvíli, ale jako delší počin podle mě neobstojí (podobně jako Bluebarry Garden, nebo jak se to jmenuje).

Co ještě nechápu, když už jsme u toho, je titul nejočekávanější hra. Zrovna God of War 3 je v tom žebříčku poměrně vzadu. Jasně, Kratos je super, ale GoW3 jasně deklaruje, že půjde vlastně o stejnou hru jako v případě předchozích dílů. Je to fajn, ale těším se, ale nečekám nic zlomového, takže není ani nejočekávanější. Přestože nejsem majitelem PS3, pro mě je nejočekávanější hrou už dlouho Gran Turismo 5. V závěsu je Heavy Rain právě pro to, že od dob Fahrenheita tady nic podobného nikdo nezopakoval. A přitom Fahrenheit je zcela úchvatná věc. Třetím titulem v pořadí by asi byla Mafia 2 atd. atd. God of War 3 by se snad vešel do první desítky, snad. :)

Napadá mě taky proč není kategorie Nejlepší hra na PSN, když je kategorie s XBL, nebo co kategorie WiiWare? Tam jsou docela slušné věci. Nebo když je PS3 a Xbox360 a Wii zvlášť, proč není děleno DS a PSP? A co iPhone? Zkrátka a dobře. Přijde mi to, že tohle je nějaká pofidérní pseudoudílení cen, kde to celé dělá někdo, kdo tomu moc nerozumí. :(

Nahlásit nevhodný obsah

13767209
leco77 napsal 13. 12. 2009 v 20.32

DarthCvrnda: Forza 3 je nekolik trid lepsi nez nejaky NFS Shift... v teto kategorii byl jasnym vitezem Forza...

a s tim soundtrackem souhlasim, podle me by to mel byt HALO ODST... a hrou roku Assassin Creed 2

Nahlásit nevhodný obsah

20825760
DarthCvrnda napsal 13. 12. 2009 v 20.09

Také se mi tohle všechno zdá jako nesmysl, hlavně hra roku mě pobavila. Co se týče Left 4 dead 2 jako nejlepší Xbox 360 hry, naprosto souhlasím Ursem, i já hru vnímám jako hru primárně na PC. Jako nezávislou hru roku bych rozhodně raději viděl Machinarium, stejně jako u soundtracku se mi zdá scestné vyhlásit hru na hudbě založenou, pro mě je nejlepší Modern warfare 2. Hans Zimmer je prostě jednička. Ještě bych se pozastavil nad závodní hrou. Forza 3 je možná fajn hra (těžko to posuzuji když jsem jí nehrál) ale co jsem viděl, obsahuje až moc málo inovací oproti dvojce, tady by zase podle mě lépe sedl NFS Shift. Nebýt oznámení několika nových her, považoval bych VGA za šaškárnu za účelem provokace hráčů

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 13. 12. 2009 v 19.22

YouAreEmpty: Divnější je na tom jiná věc - jak může být hrou roku něco, co neobsadilo žádnou dílčí kategorii (nejlepší FPS, adventura, RPG...)? Uncharted 2 je zvolen jen jako nejlepší PS3 hra, což je spíše druhořadá kategorie. Celé to vnímám asi jako: Na PS3 je nejlepší Uncharted, ale ve svém žánru ho předběhl Assassin's Creed 2, ale celkovou hrou roku je zase Uncharted 2. No není to blbost? :)

Nahlásit nevhodný obsah

20837014
YouAreEmpty napsal 13. 12. 2009 v 17.55

Hele to je něaký divný, na co se soustředí VGA? Na konzole nebo na všechny platformy(tedy i PC), pokuď tedy vyhlašují hru roku neměla by to být multiplatformová hra? a né jenom na jednu platformu? To je něaký divný!

Nahlásit nevhodný obsah

11803139
atgot napsal 13. 12. 2009 v 12.25

Chaozz: naprosto s tebou souhlasim

Nahlásit nevhodný obsah

20825000
Chaozz napsal 13. 12. 2009 v 11.39

VGA je nesmysl... Jako výběr dávají vždycky jednu hru jako "černého koně" a další tři stojí za prd. Mají opravdu hrozný výběr do všech kategorií...

Nahlásit nevhodný obsah

20828568
Ursus napsal 13. 12. 2009 v 11.24

Většinou s žebříčky nepolemizuju, ale tady si to neodpustím. Přijde mi tam dost opomenutá konzole Wii. Alespoň teda v těch individuálních sportovních hrách bych čekal Tiger Woods PGA Tour 2010 pro Wii.
Jinak mě ale fakt překvapuje nejlepší hra pro Xbox360. Left 4 Dead 2 vnímám jako ryze PC akci. :)

Nahlásit nevhodný obsah