Rockstar přemýšlí o GTA V

16. listopad 2009 11:22 / Marek Švrkala / Novinky / Diskuze (1)

V rozhovoru s Times Online se o dalším pokračování známé série hodně opatrně rozpovídal boss Rockstar Games Dan Houser. Na otázku o novém GTA pro svou práci nadšený šéf odpověděl: „Prvně promyslíme město, pak postavy.“ Scénář takové hry podle textu v článku prý zabere kolem tisíce stránek. Už dříve jsme zaslechli spekulace, že by GTA V mohlo vyjít už v roce 2010. S ohledem na aktuální slůvka to ale nevypadá moc pravděpodobně. Kam by se série mohla přesunout, nám už Rockstar nedávno naznačil v jednom manuálu. Bude další destinací skutečně Londýn, nebo vývojáři vymyslí ještě něco jiného?

Dan Houserů si v rozhovoru dále postěžoval na odlišné vnímání videoher a filmu: „Jsme rozzlobeni, když jsou hry kritizovány a filmy ne. Manhunt 2 zakázali ve stejném týdnu, kdy byl zveřejněn film Saw. Argumenty odpůrců, kdy někteří tvrdí, že jsou videohry nebezpečnější než klasické video, jsou směšné. Videohry jsou populární a jednoduchý nepřítel. My ale chceme akorát vyprávět příběh s různými postavami jako třeba filmaři v pro nás velmi důležitém filmu Good Fellas. Naše charaktery se akorát stávají kriminálníky.“ Podle Housera se ale situace určitě časem vylepší. Podobně totiž podle něj bylo odmítáno každé nové médium. Chvíli potrvá, než si lidé zvyknou a publikum doroste.

A na závěr trochu otcovské lásky. Věděli jste, že v The Ballad of Gay Tony v jednom parku hraje na saxofon chlapík, co se velmi podobá tatínkovi Dana a Sama Housera, kteří Rockstar společně založili? Správný způsob poděkování.

Zdroj: Times Online

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
3820194
prednosta napsal 16. 11. 2009 v 12.12

at to bude kdekoliv bude to pecka :)

Nahlásit nevhodný obsah