Bratři Houserovi mají velký vliv, říká Time

4. květen 2009 14:04 / Michal Maliarov / Novinky / Diskuze (5)

Portál Time zařadil Sama a Dana Housera (tvůrce série GTA) do sekce “umělci a zábava“ jako jedny z nejvlivnějších lidí v herním průmyslu. Houserovi totiž představili hned několik velkých kroků dopředu v žánrově-definované zábavě a jejich práce se prý dá srovnávat s legendárními spisovateli Ch. Dickensem či H. de Balzac. Popravdě, většina z nás srovnávala policejní stanice se zemí v Liberty City místo čtení děl jmenovaných autorů.

Britští bratři dokázali vtisknout život jak Liberty City, tak San Andreas i Vice City a několikrát redefinovali žánr. Nikdo z tvůrců herního průmyslu se jim ani nepřiblížil. Co ale dělá jejich výtvory jedinečné je jejich osobitý pohled na americké kulturní dejiny. Vtipný, až parodický pohled. Byl to vyjímčený film či kniha, jež nás donutily dívat se na éru gangů v Los Angeles tak, jak činíme nyní? Ne, byla to videohra, která využívá filmů, hudby i příběhů pro mnohonásobně větší efekt. Kdo lépe shrnul a sparodoval drogami prolezlé Miami osmdesátých let či New York dnešní doby? Houserovi vytvářejí paralelní svět moderních dějin stejně detailních, jako byly i univerza románů Dickense či Balzaca. A herní násilí s tím nemá nic společného.

Pro představu: GTA IV prodalo 3.6 milionů kusu hry a vydělalo přes $310 milionů za úvodní den prodejů. To mluví za vše.

Zdroj: Time

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
20809076
red-icius napsal 4. 5. 2009 v 17.52

Nic proti, ale ac se zanr v podstate vytvoril, ve IV ho zabili a treba takove SaintsRow2 je nekolikrat lepsi. Bohuzel pro GTA, ktere zabredlo do stereotypu a prumernosti, misto do zabavy.

Co se prodejnich cisel tyce: sam jsem koupil v prvni den, na zaklade neskutecneho hype. Hral jsem dva dny a porad cekal ze to prece MUSI BYT SUPER HRA. No, nedockal jsem se a lezi do ted na polici. Takze vysoke prodeje =/= super hra, ale pouze skvele oblbnuti zakaznici.

Editováno: 4. 05. 2009 v 17.55

Nahlásit nevhodný obsah

20809919
Ondra napsal 4. 5. 2009 v 17.26

Pravda redefinovali žánr každou chvíli-V misích kde se měla sestřelit zelená helikoptéra se po redefinaci sestřelila modrá.
V misi, kde si měl jet z budu a do bodu b se po redefinaci jezdilo z bodu b do bodu a. XD

Ale je to fakt, mise jsou furt stejný i přesto je GTA moje nejoblíbenější série, která nabízí nekonečnou svobodu a hodně nenormálního, ale návykového násilí XD.

Díky tomu si každou chvíli s chutí zahraju klasiku Vice city, kterou mám raději než San Andreas, které se mi díky příběhu jeví jako donebevolající kravina-Nigga zachrání gang, nigga je tajnej madafaka agent joujou a nigga ucelí rodinu a zastřelí toho bad nigga giga Ryder.

A ješte bych dodal, že gta by nemělo takový úspěch bez formy parodie pomocí rádií>V gta 4 pomocí internetu, kde promítli celý dnešní svět a ješte to "nandali" serverům jako facebook, myspace apod.Tohle se ješte nikomu nepodařilo, shrnout v tak mála minutách kecání nebo stránkách netu civilizaci v daných obdobích.Jestli se tohle dostane ufounům, tak sem raději nepoletí nebo nás hned preventivně zničí XDDD

Editováno: 4. 05. 2009 v 17.27

Nahlásit nevhodný obsah

20811647
Blackbird256 napsal 4. 5. 2009 v 16.59

Všechny ostatní GTA>>>>>>>GTAIV

Nahlásit nevhodný obsah

4487301
Jonish napsal 4. 5. 2009 v 16.36

Falbe 2 ne, ten nevyšel na PC! ^_^ Když už, tak jednička a WoW, kde by mohli studenti kroutit lámanou hlavou.

Nahlásit nevhodný obsah

14071876
MoravaGeorge napsal 4. 5. 2009 v 14.20

Už to vidím, střední škola budoucnosti: seznam povyných her: GTA: SAN ANDRES, Fable 2, Sims.... typuju to tak na rok 2020

Nahlásit nevhodný obsah