Epilog Prince of Persia formou DLC

29. leden 2009 10:48 / Zdeněk Princ / Novinky / Diskuze (2)

Redaktoři serveru IGN si vzali do hledáčku jednoho z producentů Ubisoftu, Jamala Rguiguiho, a pěkně na férovku z něj dostali informace o chystaném rozšíření hry Prince of Persia. Stahovatelný obsah ponese název Epilogue a je tedy zřejmé, jakou ponese funkci. Příběhově se zařadí až za všechny události původní hry a dotáhne linku do úplného konce. Spolu s tím přijde ke slovu zvýšení stupně obtížnosti, Elika se dočká nové schopnosti, na krátkou chvíli materializovat předmět, který byl již zničen, Princ bude v útocích silnější díky možnosti srazit ve sprintu soupeře k zemi a společně se všichni s úsměvem na tváři podíváme do zcela nové lokace. Na jednu stranu jde určitě o pěkné gesto vývojářů, nasnadě je však také otázka, proč jsme se úplného konce nedočkali již v původní hře. Že by tu měl někdo snahu mámit z hráčů víc peněz, než je nezbytně nutné?

Rguigui má na tuto otázku jednoduchou odpověď: „Vývojový tým se rozhodl dotáhnout všechny společné nápady, které vyplouvaly na povrch v průběhu postprodukce a po ní, a stvořit unikátní DLC, který by měl rozšířit zážitek všech fandů Prince of Persia.“ Zcela určitě se s tím pojí i informace, že pro dosažení nového obsahu nemusíte hru dohrát, což se ale může jevit, a zcela nepochybně se i jeví, jako lehce nelogický krok. Kdo by přeci chtěl sledovat nějaký ten vztah Eliky a Prince bez prožití předchozích událostí, že? A i kdybyste chtěli, vy, hráči na PC, máte bohužel smůlu. Až odzvoní 26. února, z rozšíření se budou radovat jen hráči na konzolích, počítače v tomto případě zůstávají na ocet. A jakékoliv snahy dostat z Rguiguiho informace o dalších případných rozšiřujících balíčků končily neúspěchem.

Zdroj: Shacknews, IGN

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
9235611
xMort napsal 4. 2. 2009 v 10.21

Ani omylem. Ty balíčky mají jen pár desítek až stovek mega. Původní hra je nutná.

Nahlásit nevhodný obsah

3182273
Marek Tvrdý napsal 29. 1. 2009 v 11.25

Hodně škoda, že se zase vybodli na PC. Tomb Raider Underworld nebude mít na PC nové DLC, teď Princ. Na druhou stranu třeba DLC pro Mass Effect bylo docela zklamání a ty placené DLC do Oblivionu byly taky docela fraška. Půjde na Xbox360 stáhnout a zahrát DLC bez vlastnictví původní hry? Xbox si půjčím, ale hru podruhé (ve verzi pro Xbox360) kupovat nebudu - to by byl hodně drahý DLC...

Nahlásit nevhodný obsah