Gears of War vyjdou i jako knižní trilogie

22. červenec 2008 09:59 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (9)

I když si o sérii Gears of War můžete myslet co chcete, pravdou je, že minimálně první díl (jaký taky jiný, že) byl docela dost dobrá hra. Lehce překvapivé ovšem bylo, když započaly práce na předprodukci filmu na motivy ultimátní války s kobylkami. No a když může filmový průmysl, tak ten knižní samozřejmě nebude chtít zůstat pozadu. Nakladatelství Del Rey, které se specializuje hlavně na vydávání sci-fi a fantasy novel totiž plánuje vydat hned trojici knížek ze světa Gears of War. Nakladatelství Del Rey má "na svědomí" knižní braky ze známých světů Star Treku, Star Wars a D&D. První knižní novela ponese název Gears of War: The Battle of Aspho Fields a napíše ji jistá Karen Travissová, která prý patří k těm lepším brakovým autorům, takže by to možná nemuselo být tak strašné. Na pultech obchodů se objeví dvacátého osmého října, u nás se zatím s vydáním nepočítá.

Zdroj: Firing Squad

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
174745
sleepless. napsal 23. 7. 2008 v 02.01

Dikuse je od toho, aby se diskutovalo, cili drzet jazyk za zuby neni dobre. Jinak tvuj point uz nyni chapu lepe, i kdyz jsem to ani nebral ve smyslu, ze by ti na tom neco vadilo. Spis se v tomto drzim retoriky jedne z Wildeovych postav, ktera tvrdi, ze uzasne basne pisou ti, kteri jsou v zivote absolutne nudni a nezajimavi. Sve fantasie a vasne totiz vkladaji do dila a ne do zivota. V tomto duchu si myslim - ackoli zrovna v te fantasy se to neda uplatnit zcela - ze i dilo zeny pisici z muzskeho pohledu muze byt lepsi nez dilo muze samotneho, protoze zena nemuze muzsky pohled na vec uplatnit snadno v zivote. Ale to uu je pretekani do basketu. Zkratka chapu jak si to myslel :)

Nahlásit nevhodný obsah

1329923
Ulrik_ napsal 22. 7. 2008 v 23.02

Že nedržim hubu, vždycky mě někdo špatně pochopí...:)

"zeny a muzi nemohou ve svych dilech uz z principu vystihnout podstatu nekterych temat" - to jsem přece nikde nenapsal. Pouze jsem poukázal na to, že občas jsou oba přístupy někdy odlišné a ta cesta se některým může hledat a hledá hůř. Za tím zase stojí moje skoro dvacetiletá zkušenost s literární fantastikou a často značnými odlišnostmi v tom, že když dva dělají totéž, není to vždy totéž.
Vychází to z toho, že často ženy/ muži (a tím teď nemyslím Travis, ta mi přijde literárně androgynní) často vyžadují od scény odlišný důraz na určitá fakta, která jsou pak zprostředována jiným způsobem.
Když uvedu hodně vulgarizovaný příklad, třebas heroic fantasy s hlavním rekem, šlechetným superbojovníkem, která excelovala výroky typu "..a šermovali dokud se neunavili" a zoufale směšnými proslovy hlavního reka nebo naopak muž ich formou vykládající dobrodružství své hrdinky si zálibně prohlížel "obrysy ňader a bradavek" (tady neposoudím, leč mnohé kolegyně se vysmály takové pitomosti a tomu, že se někdo snaží myslet jako ženská).

Takže, netvrdím, že ženy/ muži nemohou z principu vystihnout některá témata, ale tvrdím, že mnohá jsou pro mnohé z obou stran mnohem obtížnější.

edit: hm a teď koukám, že můj úžasný sloh v prvním příspěvku vyrobil dojem, že mi vadí, že ženská píše o svalnatých borcích z GoW...tak to ne, to byla poznámka mimo kvalitativní odhadování:)

Editováno: 22. 07. 2008 v 23.11

Nahlásit nevhodný obsah

20811023
gygant napsal 22. 7. 2008 v 21.52

Naopak, mne tohle baví - já si nechám vždy poctivě proběhnout "credits" (či je projedu v manuálu). Nejenom jako vydechnutí po souboji s finálním bossem či po famózním outru, tak jak to ve hrách holt bývá, ale i proto, abych viděl, kdo se na čem podílel. Kolikrát je to velmi zajímavé vidět, které národnosti se třeba na hře podílely, a stejně je to i s pohlavími. Nutno říci, že často mne překvapí, co měla na starosti žena, protože ve hře nebyl ten ženský "feeling" poznat; a na druhé straně, jindy je poznat na dálku. Občas se podívám na stránky některých autorů (většinou hudby či výtvarníků), ale je jasné, že spousta nesmírně kreativních osob (zde tedy potažmo žen) nám unikne.

Nahlásit nevhodný obsah

174745
sleepless. napsal 22. 7. 2008 v 17.08

Pozor! Rad bych vsem zucastnenym pripomel, ze nejenom autorkou knih bude zena, ale ze to byla na prvnim miste prave zena (jina), ktera stvorila story hry a herniho sveta na zakazku pro Epic. Ze uz z toho epici pouzili pro prvni hru asi 5 procent ( doporucuju precist rozhovor na GS http://www.gamasutra.com/features/20070… ) , to je jina vec.

Jeji jmeno Susan O’Connor a kdo se mrkne na jeji web ( www.storiesforgames.com ), mozna se zhrozi nad tim, kde vsude uz jeji dilo alespon castnecne prosvita na povrch (BioShock, Far Cry 2 a dalsi). Ostatne kdi si da praci s vyhledanim autoru a autorek story, tak dojde k velmi zajimavemu zjisteni, ze to jsou ve vetsine pripadu zeny.

Takze tolik k tomu ze, zeny zprostredkovani onech sub-emoci jaksi nezvladaji :)

Samozrejme tedy nesouhlasim s tim, ze zeny a muzi nemohou ve svych dilech uz z principu vystihnout podstatu nekterych temat. Vylucovali bychom tim vliv fantazie a obrazotvornosti, ktera je mnohdy mnohem sugestvini nez skutecne pocity. A stejne tak bychom popirali neuveritelne pozorovaci schopnosti, kteryma rada lidi disponuje a umoznuje jim to psat a tvorit neco, ceho oni sami by nebyli schopnosti, co nemohou na vlastni kuzi zazit.

Nahlásit nevhodný obsah

6796431
norrath napsal 22. 7. 2008 v 16.29

všim si někdo že z "venku" ( mezi ostatnima novinkama) je tam Gears of War ( Playstation 3) , PC :D :D :D hustota
Ps: sorry ale nemůžu napsat vlastní komentář nepustímě to

Nahlásit nevhodný obsah

20811023
gygant napsal 22. 7. 2008 v 15.43

Dyť to říkám, bude to sranda.

Já mám spíš obavy, aby to i autor sám nebral tak, že jde o béčkovou knihu k béčkové hře (!), která má tolik fanů, že se to prodá, ať napíše co chce. Pokud to autor vezme zodpovědně (já tu autorku bohužel neznám), tak by to vážně nemuselo být špatné. Třeba bych se konečně dozvěděl, o co vlastně šlo, protože ze hry to poznat nebylo.

Nahlásit nevhodný obsah

18669790
FrozenDragon napsal 22. 7. 2008 v 15.43

Tak stimhle trhnou rekordy.
Demence toto

Nahlásit nevhodný obsah

1329923
Ulrik_ napsal 22. 7. 2008 v 15.27

Pozor, brak není hodnocení kvality ale spíše definice pro "žánrové" (to není zcela přesné) zaměření. Což znamená, že brak může být strhující román.
Ale nepotěšila mne Karen Traviss. Její románochrlný styl mi přijde až moc šedý a nezajímavý. A také (a teď mne a něžná polovina lidstva zavrhne) mi přijde vtipné, že hru využívající testosteron-heroic motivů a archetypů (jen to prosím nepleťme s výrazem macho, to je fakt něco jiného) píše žena, u nichž jen malá část dokáže zprostředkovat tyto sub-emoce (a naopak, určité typy literatury jen občas dokáže mužský autor vyžadovaným způsobem zvládnout).

No ale prostě to bude tradiční vlakový čtení typu Doom, HALO nebo Warcraft:)

Nahlásit nevhodný obsah

20811023
gygant napsal 22. 7. 2008 v 15.12

BRAK na téma GOW?? To bude taková krávovina, že si to možná koupím a budu se u toho výborně bavit (více než u hry).

Nahlásit nevhodný obsah