John Riccitiello: "Hry dohánějí Hollywood"

14. duben 2008 12:43 / Jaromír Möwald / Novinky / Diskuze (4)

Šéf Electronic Arts John Riccitiello si myslí, že hry se pomalu, ale jistě dostávají do velmi důležité role v oblasti zábavních médií - zvláště prý v porovnání s filmy. V rozhovoru pro Financial Times řekl doslova toto: "Od mých známých v Hollywoodu jsem slyšel, že se docela seriózně začínají obávat, jestli čtvrté Grand Theft Auto nepřeválcuje připravovaný film Iron Man. To je myslím poprvé, co jsem něco takového slyšel." Podle Riccitiella s rozvojem her roste i jejich důležitost. "V Hollywoodu je velký zájem na tom, dělat filmy podle her, dokonce větší, než je u nás výroba her podle filmů." No, není to sice nic, co bychom už dříve neslyšeli, ale z úst Johna Riccitiella to zní tak nějak víc důležitě. Pro kompletní rozhovor s ním o tomto tématu (nutná dobrá znalost angličtiny) zabrowsete na gamesindustry.biz.

Zdroj: Eurogamer

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
11007919
McJabbo napsal 15. 4. 2008 v 17.42

přesně tak jsem to myslel ...

Nahlásit nevhodný obsah

14262554
hejno napsal 15. 4. 2008 v 14.35

"divadelní představení ve virtuální realitě?" Ze by hraci byli herci a tvorili divadelni predstaveni. To zni velmi zajimave.

Nahlásit nevhodný obsah

20149250
IQ6000 napsal 15. 4. 2008 v 14.18

Hmm, ale je vidět že od GTA 4 se čekají zázraky...

Nahlásit nevhodný obsah

11007919
McJabbo napsal 14. 4. 2008 v 13.20

jn, ale stejně - filmy tak nějak stejně budou vždycky sledovanější - jde o zcela pasivní zábavu - kdežto hry nebude hrát každej. Film můžete sledovat při večeři, v hospodě nebo v kině. Bude vás vždycky obklopovat mnohem víc než hry, do kterých se musíte aktivně zapojit. Asi by se to dalo srovnat se sportem - spousta lidí ho ráda sleduje, ale jen zlomek se ho aktivně účastní. Je to trochu hloupý přirovnání, ale když se zamyslíte nad jeho důsledkem - hráči by nakonec mohli skončit jako ti sportovci, nebo dokonce herci - divadelní představení ve virtuální realitě? Kanály vyhrazený pro herní klání? Spíš o tomhle by se dalo diskutovat - to jestli herní společnosti budou vydělávat víc než hollywood ... nevim, až přijdou skutečně interaktivní filmy, až 3D animace bude totálně fotorealistická, možná ... ale film jako takovej nikdy nezmizí a myslim, že poměr mezi hrama a filmem bude pořád stejnej, lehce kolísavej, ale v důsledku se nic měnit nebude.

Nahlásit nevhodný obsah