Alone in the Dark - koncept podobný TV seriálu

2. květen 2006 12:00 / sleepless. / Novinky / Diskuze (3)

Řada vývojářů si myslí, že budoucnost tkví v epizodickém obsahu, který je hráčům podávám ve formě podobné televizním seriálům. Zda-li je tento směr skutečně tím pravým, nebo jde jenom o další z mnoha slepých uliček, to ukáže až několik následujících let. V současnosti je však epizodický obsah v kurzu a už během následujících měsíců se o tom přesvědčí nejenom majitelé PC, ale i next-gen konzolí. Jedním z titulů, jehož struktura se bude TV seriálu podobat jako vejce vejci, bude  chystaný multiplatformový akční horor Alone in the Dark: Near Death Investigation, který pro ATARI chystají tvůrci z týmu  Eden Games.

Podle slov tvůrců samotných bude hra rozdělena na řadu kratších epizod, jejichž dohrání by mělo zabrat 30-40 minut. Všechny epizody budou dohromady tvořit příběhový celek, ale zároveň nabídnou vlastní minipříběh s regulérním začátkem, zápletkou a dramatickým koncem se spoustou nezodpovězených otázek. Hra se bude TV seriálu podobat i v tom, že bude na konci každé epizody pozvánka k epizodě další a na začátku každé epizody pak souhrn toho, co se dělo v epizodě předešlé. Tento formát (který ve skutečnosti připomíná klasické rozdělení hry na úrovně) prý tvůrcům umožní udržet po celou dobu hraní vysokou míru napětí. Hráči si prý mezi jednotlivými epizodami rozhodně nevydechnou. Jeden zvrat, nebo dramatický okamžik bude střídat druhý, od začátku až do konce. Na nudu a klidné okamžiky prý v Alone in the Dark: Near Death Investigation nezbude místo. Další informace o hře určitě přinese E3, což lze v současnosti použít u prakticky jakéhokoli připravovaného titulu.

Zdroj: Eurogamer

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!
3721760
K.i.ng napsal 2. 5. 2006 v 18.12

40 minut jeded "dil" - uroven - ne cela hra.

Nahlásit nevhodný obsah

174745
sleepless. napsal 2. 5. 2006 v 18.03

V pripade AitD je to jeste naprosto v pohode. V podstate to bude klasicky titul, kde misto urovni budou epizody. Neznamena to ze si hraci budou muset kazdou epizodu kupovat!

Nahlásit nevhodný obsah