Datum vydání FPS Black + nové info

14. prosinec 2005 15:20 / sleepless. / Novinky / Diskuze (0)

Konzolová FPS Black od týmu Criterion byla po dlouhé měsíce držena násilně pod pokličkou a tajena před zraky nedočkavých hráčů. Nyní konečně společnost Electronic Arts tuto pokličku zvedla a na veřejnost vypustila nejen info o hře, ale i o termínu vydání. Dlouhou dobu se hovořilo o tom, že Black vyjde na PS2 a Xboxu na počátku roku 2006. Dnešní informace tyto spekulace potvrzují. Oficiální datum vydání Black totiž bylo stanoveno na 28. února 2006. Společně s termínem vydání zveřejnila EA také doposud nepublikované podrobnější informace o náplní a příběhu hry. Hlavním hrdinou je Jack Kellar, člen speciální jednotky BLACK ops, která je trénovaná pro všechny druhy boje včetně psychologického a jedná pod rouškou naprosté anonymity.

Její členové mohou zkrátka skoro všechno Nemusí se navíc řídit žádnými pravidly ani se nikomu zodpovídat za své činy a rozhodnutí. Nemůže na ně ani americká vláda, ani president. Jednotka Black ops proto bývá nasazována na ty nejbrutálnější operace, kde tichý a neslyšný postup nic nezmůže. Členové Black ops rádi řeší situace rychle, přímočaře, stylově a s velkým efektem. Nemusí se schovávat ve stínu, nebo se plazit podél zdi. Své nepřátele konfrontují tváří v tvář a zdí, které jim brání v cestě prostě zdemolují. Hlavními hvězdami Black nejsou postavy a jejich emoce, ale zbraně a jejich schopnosti ničit všechno v dosahu. Zbraní má hráč k dispozici docela hodně a jedná se o arsenál složený z pušek, kulometů, několika druhů granátů a nechybí samozřejmě ani výbušniny.

Tvůrci se drželi hesla co může hráč vidět, to může zastřelit, rozstřílet, zdemolovat a nakonec zredukovat na prach. Valná většina levelů a objektů v nich je tedy zničitelná. Jde jen o to vybrat správnou zbraň a hlavně nespouštět prst ze spouště. Souboj s nepřítelem je proto v Black povětšinou velmi krátkou, ale za to adrenalinovou záležitosti a tvůrci hráče motivují, aby se v podobném stavu nacházel co možná nejdéle. Kvůli tomu jsou k dispozici bonusy za ničení a velkolepou destrukci, stejně jako za efektní odstřely jednoho, nebo více nepřátel zaráz. Black je zkrátka zhmotněná destrukce přetavená do lákavě vypadající podoby, která bude mít přinejmenším na PS2 jenom těžko obdoby. O všem co je výše uvedeno se navíc hráči budou moci přesvědčit už brzy. 28. únor totiž zase tak vzdálen není.

Zdroj: PR

Související hry

Diskuze

Tvůj komentář

Pro přidávání příspěvků do diskuzí se prosím přihlašte!